Naga MarketsWtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się lekkimi spadkami kluczowych indeksów. Uwagę inwestorów przyciągała pierwsza debata Trump-Biden, która przebiegała w formie ostrej wymiany zdań. Jednym z punktów zapalnych był temat nominacji sędziego Sądu Najwyższego – obecny prezydent przestawił już kandydatkę Amy Coney Barrett, jednak demokraci woleliby przełożyć nominację na czas po wyborach.

Emocje po pierwszej debacie Trump-Biden

Joe Biden wytykał również prezydentowi nieudolność w walce z pandemią, na co Trump odpowiadał, że Biden chce ponownie zamknąć gospodarkę i spowoduje ogromne szkody. Kolejne debaty zaplanowane są na 15 i 22 października. Demokraci są skłonni do większych wydatków w celu wsparcia amerykańskiej gospodarki, co mogłoby być pozytywnie odebrane przez rynek akcji. Natomiast spór handlowy z Chinami prawdopodobnie byłby kontynuowany, lecz w mniej chaotycznym tonie.

Na krajowym rynku wśród blue chipów dominowały spadki, jednak indeksy średnich i mniejszych spółek zakończyły dzień ze wzrostem. Inwestorzy przystąpili do realizacji zysków, po wyjątkowo dobrej poniedziałkowej sesji – najmocniej traciły właśnie te spółki, które w poniedziałek prezentowały się najlepiej tj. sektor energetyczny i bankowy. Wśród II i III linii spółek o ponad 10% wzrosły notowania: DataWalk, INC i Work Service, pierwsza z nich odreagowała wyprzedaż z poprzedniego dnia, zapoczątkowaną przez informację o emisji akcji po cenie istotnie niższej niż rynkowa.

Dzisiaj podano informację o ustaleniu ceny akcji Allegro na 43zł, kapitalizacja spółki wyniesie 44 mld zł, co uczyni ją największą spółką na GPW. Spodziewany termin debiutu to 12 października. Również w dniu dzisiejszym kilkadziesiąt spółek opublikuje raport za I półrocze 2020 roku, m.in. CCC oraz DataWalk. PlayWay już to zrobił, czym bardzo mocno zaskoczył konsensus, ponieważ zysk netto wyniósł 128 mln zł wobec szacowanych 24 mln, wynik ten przekroczył o 429% konsensus oraz o 674% wynik r/r.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here