Naga MarketsAllegro było wczoraj najsilniejszym walorem indeksu WIG20
Prezes Allegro, Francois Nuyts

Nieczynne we wczorajszym dniu giełdy amerykańskie wraz z trwającym sezonem wakacyjnym wpłynęły na drastyczny spadek aktywności na krajowym rynku. Wolumen obrotu na wykresie kontynuacyjnym ostatni raz był niższy przy ubiegłorocznym wygaśnięciu wrześniowej serii instrumentów pochodnych.Na wykresie dziennym kurs FW20 jest w fazie krótkoterminowej konsolidacji w ramach średnioterminowego kanału wzrostowego.

Allegro z dobrym wynikiem na WIG20

Podstawa kanału obecnie przebiega w pobliżu 2210 pkt. MACD podtrzymuje wskazania spadkowe, natomiast na DMI opadające wartości miernika siły trendu ADX informują, zgodnie z tym co widoczne na wykresie, o lokalnym trendzie bocznym. Niewiele więcej obserwacji będzie dostępnych na wykresie 60-min. Kurs po czwartkowym odbiciu w górę ostatnie dwie sesje podąża ruchem horyzontalnym. Utrzymuje się niska amplituda wahań, która po wczorajszej sesji wyniosła ledwie 16 pkt.FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Niska aktywność doskwierała również na rynku kasowym. Ostatni raz tak niskie obroty były obserwowane niemal przed rokiem (początek września). Za kilkupunktową zwyżkę WIG20 na wczorajszej sesji odpowiadały głównie akcje ALLEGRO. Na rynkach zachodnioeuropejskich miały miejsce niewielkie wzrosty głównych indeksów.

Poranne notowania kontraktów terminowych, również na indeksy amerykańskie, nie wykazują większych zmian od wczorajszego popołudnia co neutralizuje nastawienie przed otwarciem FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na poranne odczyty o zamówieniach w niemieckim przemyśle oraz wskaźniku nastrojów ZEW, a także popołudniową publikację wskaźnika PMI dla amerykańskiego sektora usług.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje amica | kurs akcji mercator | akcje kghm | wig20 notowania | bitcoin kurs 2020 | giełda jsw | złotówka |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here