Naga MarketsAllegro było wczoraj jedną z najsłabszych spółek indeksu WIG20Poniedziałek przyniósł wzrost szerokiego indeksu WIG o 0,43%. Niezmiennie liderem wzrostów pozostaje sWIG80, który zyskał aż 1,05%. Od pandemicznego dołka z marca ubiegłego roku powyższy indeks wzrósł do tej pory o 114%, w odróżnieniu od WIG20, który zyskał „zaledwie” 59%.

Allegro odnotowało wczoraj spadek, KGHM również ze słabym wynikiem

W dniu wczorajszym indeks blue chipów dołożył do tego wyniku 0,38%. Wśród największych spółek uwaga inwestorów zwrócona była przede wszystkim na PGE (+13,58%) i Tauron (+8,53%), które dynamicznie zyskiwały po słowach Jacka Sasina, że projekt restrukturyzacji energetyki będzie skierowany do prac rządowych w bieżącym tygodniu. Wydzielenie aktywów węglowych pozostaje najważniejszą kwestią dla inwestorów w kontekście sektora energetycznego. W takim działaniu upatrują szansy na nowe otwarcie w powyższych spółkach. Większy udział OZE pozwoli spółkom na dostęp do szerszych możliwości finansowania, a także zwiększy prawdopodobieństwo zaangażowania zagranicznych inwestorów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na poziomie WIG20 jak i całego rynku negatywnie kontrybuowały z drugiej strony przede wszystkim Allegro (-2,15%) i KGHM (-3,04%). Tym samym od trzech miesięcy nieprzerwanie obserwujemy równoważenie spółek rosnących przez maruderów, co przekłada się na konsolidację notowań WIG20. W dalszym ciągu dla strony popytowej kluczowe pozostaje przełamanie poziomu 2020 pkt., który już wielokrotnie okazał się oporem nie do pokonania. Dzisiejsza sesja i obrona poziomu 1960 pkt. pozwala umiarkowanie optymistycznie patrzeć w przyszłość i oczekiwać przynajmniej kolejnej próby pokonania powyżej określonego oporu.

Na rynkach bazowych początek tygodnia rozpoczął się bez większych emocji. Niemiecki DAX 30 kontynuuje konsolidację blisko swoich historycznych maksimów, podobnie jak amerykański S&P 500. Oba indeksy jedynie nieznacznie straciły na wartości kolejno 0,13% i 0,02%. Niewiele gorzej od S&P 500 wypadł Nasdaq 100 tracąc 0,19%.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Sesja w Azji odbyła się w mieszanych nastrojach. Podczas gdy Nikkei 225 i Hang Seng rosły, Shanghai Composite z drugiej strony ugiął się pod naporem sprzedających. Nie wpływa to jednak na sentyment wśród europejskich inwestorów. Kontrakty na S&P500 jak i DAX 30 są notowane na neutralnych poziomach o poranku, co pozwala także oczekiwać spokojnego startu sesji w Warszawie. Na radarze inwestorów w dniu dzisiejszym na całym świecie znajdą się dane o inflacji konsumenckiej w USA, które w wypadku pokazania znaczącego wzrostu mogą ponownie pobudzić obawy o szybszy wzrost stóp procentowych, co byłoby negatywne z punktu widzenia rynków akcji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza usd | płatność blik co to jest | dyskusja na temat kursu btc | notowania orlen | akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here