Naga MarketsAllegro było wczoraj jedną z najsilniejszych spółek w indeksie WIG20Wyniki wtorkowej sesji w Warszawie na pierwszy rzut oka mogą sprawiać wrażenie, iż nie była to sesja warta uwagi. Szeroki WIG stracił marginalne 0,01%, WIG20 zakończył dzień na analogicznych poziomach, co w poniedziałek, mWIG40 spadł o 0,23%, a sWIG80 zyskał z kolei 0,48%. Niemniej jednak pod powyższymi liczbami kryje się więcej treści niż można by było się tego spodziewać.

Allegro zyskało wczoraj 2,69%, duża strata CD Projektu

Pomimo braku zmiany poziomu zamknięcia na WIG20 względem dnia poprzedniego, poszczególne akcje spółek w indeksie znacząco się wahały. Na plus wyróżniały się przede wszystkim KGHM (3,27%) jak i Allegro (2,69%). Z drugiej strony głównym obciążeniem dla indeksu blue chipów były akcje CD Projektu, które w ostatecznym rozrachunku straciły aż 9,1%, po tym jak po sesji w poniedziałek spółka opublikowała wyniki za pierwszy kwartał bieżącego roku, które okazały się znacząco poniżej oczekiwań rynkowego konsensusu. Tym samym notowania największego polskiego producenta gier powróciły do minimów z maja br., które z kolei odpowiadają poziomom notowanym ostatni raz wcześniej na początku 2019 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poza dynamicznymi zmianami poszczególnych komponentów indeksu WIG20, ważny pozostaje obecnie również obraz techniczny. Chociaż na przestrzeni ostatnich dwóch sesji zmiana notowań najważniejszego indeksu pozostaje marginalna, tak stworzony układ techniczny ma wydźwięk wyraźnie negatywny. Zarówno podczas sesji poniedziałkowej jak i wtorkowej inwestorzy próbowali wspiąć się na wyższe poziomy, co dwukrotnie zostało zanegowane i WIG20 kończył sesję na dziennych minimach. Powyższe jest modelowym przykładem odzwierciedlającym krótkoterminowe przesilenie jednej ze stron rynku. Powyższe potwierdzają inne wskaźniki techniczne, jak chociażby wykupienie oscylatora RSI. Po okresie relatywnej siły warszawskiej giełdy względem rynków bazowych jak i rynków krajów rozwijających się, potencjalna korekta notowań nie powinna być zaskoczeniem.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Sesja w Azji nie wyznaczyła jednoznacznego kierunku (wzrosty w Japonii, spadki w Chinach). Dodatkowo notowania kontraktów terminowych na S&P 500 jak i DAX30 w godzinach porannych notowane są na neutralnych poziomach, co wskazuje iż podczas startu sesji w Warszawie żadna ze stron nie powinna mieć wyraźnej przewagi. W dalszym ciągu na poziomie globalnym najważniejszym wydarzeniem pozostaje piątkowa publikacja danych o zatrudnieniu w amerykańskim sektorze pozarolniczym, co może wstrzymywać zagranicznych inwestorów przed większymi przetasowaniami. Warszawski parkiet może być natomiast pod wpływem lokalnych i technicznych rozdań.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy walut w czasie rzeczywistym | stalprodukt notowania | akcje cyfrowy polsat | ropa naftowa kurs | dow jones industrial | forex | euro cena |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here