Naga Markets

Allegro było dzisiaj najsłabszą spółką w indeksie WIG20. Kolejny dzień spadków na GPWDzisiaj obserwujemy kolejny dzień korekty ostatnich wyników odnotowanych przez spółki z indeksu WIG20. Liderem spadków jest Allegro, które traci dzisiaj 8,39%, co jest efektem realizacji ostatnich wzrostów spowodowanych wyjściem Shopee z rynku polskiego.

Allegro straciło dzisiaj ponad 8 procent

W dniu dzisiejszym poznaliśmy tygodniowe dane dot. wniosków o zasiłki dla bezrobotnych w USA, które okazały się lepsze, niż oczekiwał rynek, co paradoksalnie jest negatywną informacją dla rynków kapitałowych, ponieważ wskazuje na to, że rynek pracy w Stanach Zjednoczonych jest nadal silny, co z kolei może mieć potencjalnie proinflacyjny wpływ na gospodarkę. Dzisiaj pojawiło się również kilka istotnych informacji spółkowych.

Drago entertainment idzie w ślady Movie Games i również ma zamiar przenieść notowania swoich akcji z NewConnect na parkiet główny GPW. Spółka złożyła w tym celu prospekt do KNF Jest to realizacja jednego z celów wymienionych w strategii na lata 2021-2023.

Faworytem dzisiejszej sesji była spółka NanoGroup S.A., która poinformowała o kolejnych pozytywnych wynikach badań potwierdzających innowacyjność systemu do pozaustrojowego przechowywania organów do przeszczepienia. W efekcie kurs akcji spółki wzrósł dzisiaj o ponad 42%.

Pozytywne informacje napłynęły również ze spółki Huuuge, która poinformowała o zawarciu dwóch umów wydawniczych z niezależnymi studiami Square Triangle i Friedeggames. Grą od Square Triangle, którą wyda Huuuge będzie gra Bowling Clash: New Legends. Z kolei produkcją od Friedeggames, którą wyda spółka jest Cafe Dash: Cooking Diner Games.

Kolejną spółką, która w dniu dzisiejszym odnotowała dwucyfrowe wzrosty była Medicalgorithmics, która poinformowała o  podpisaniu strategicznej umowy dystrybucyjnej z brytyjską Express Diagnostics Limited. Kontrakt dotyczy dystrybucji PocketECG i AI, w tym w przyszłości Deep Rhythm AI oraz technologii analitycznych.

W dniu jutrzejszym kalendarz ekonomiczny jest dość ubogi, więc podobnie jak dzisiaj, to informacje specyficzne dotyczące konkretnych spółek mogą w znacznym stopniu wpłynąć na notowania. Pytanie, czy giełdowym niedźwiedziom wystarczy energii do kontynuowania realizacji ostatnich zysków, czy to do byków będzie należało ostatnie słowo podczas piątkowej sesji.

Autor: Maciej Kietliński, Ekspert Rynku Akcji, XTB

Bossa

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułDolar nie oddaje zbytnio pola, notowania EUR/USD znów powróciły poniżej 1,08
Następny artykułPrezes Prefa Group komentuje kwestie fundamentalne, operacyjne i strategiczne
XTB to działający od 2005 roku, nadzorowany m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego polski dom maklerski. Od 2016 roku broker notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ofercie XTB znaleźć można przeszło 5400 instrumentów, w tym CFD na waluty, indeksy, surowce, obligacje czy kryptowaluty. Dodatkowo, broker oferuje dostęp do prawdziwych akcji i funduszy ETF notowanych na 16 największych giełdach z całego świata m.in. GPW, LSE czy NYSE.