Naga MarketsAllegro blisko wybicia z konsolidacji. Kolejny cel przy 65,50 zł Kurs akcji lidera branży e-handlu na krajowym rynku, spółki Allegro, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,50%. Akcje drożały o 0,29 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 60,08 zł. Jest to niezły wynik na tle tracącego wczoraj 1,01 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 58,79 zł. W sumie od początku roku kurs spadł o ponad 40%.

Popyt przejmuje inicjatywę?

Notowania spółki wyglądają nieco lepiej w ostatnich tygodniach. Można zauważyć, że trend spadkowy wyhamował i od końca marca cena porusza się w konsolidacji. Możliwe, że jest to sygnał zwiastujący odbicie. Ostatnie dni przynoszą kilka prób wybicia z konsolidacji. Mimo pierwszych niedowodzeń, cena nie cofnęła się zbyt mocno. Wydaje się więc, że można oczekiwać wybicia i ruchu w kierunku wcześniejszych dołków przy 65,50 zł.allegro 16.06.2021
Notowania Allegro 16.06.2021

Zaczyna się budowa sieci zielonych paczkomatów

Allegro rozpoczęło budowę sieci automatów paczkowych zasilanych zieloną energią, poinformowała spółka. W Poznaniu i Warszawie stanęły cztery pierwsze urządzenia, a do końca tego roku ma ich być łącznie 1500 w różnych lokalizacjach, dodano. “Przystępujemy do realizacji zapowiadanego wcześniej planu budowy sieci punktów odbioru i automatów paczkowych Allegro. Pierwsze maszyny “posadziliśmy” już w Poznaniu i Warszawie, a w najbliższych dniach kolejne pojawią się w Łodzi, Toruniu i Wrocławiu.

Oczekujemy, że jesienią tego roku osiągniemy w tych miastach odpowiednie zagęszczenie, co pozwoli nam dodać automaty paczkowe Allegro do metod dostawy na naszej platformie. Zgodnie z harmonogramem, do grudnia udostępnimy klientom 1500 automatów, a docelowo planujemy ich znacznie więcej” – powiedział business development officer at Allegro Grzegorz Czapski, cytowany w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania pgnig | co to znaczy blik | cfd broker | eurocash kurs | kryptowaluty notowania | lotos akcję | notowania jsw |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here