Naga MarketsAllegro [ALE], No Gravity Games [NGG] – Gorące spółki dniaLider polskiego handlu internetowego, spółka Allegro, poinformowała wczoraj o osiągnięciu swojego tegorocznego celu w postaci liczby ofert na swojej platformie. W poniedziałek liczba ofert przekroczyła 200 mln. Biorąc pod uwagę, że okres przełomu roku jest korzystny dla handlu, tegoroczny poziom może jeszcze ulec poprawie. Już listopad przyniósł rekordowe poziomy i podobnie powinno być także w grudniu. Warto dodać, że pandemia spowodowała przeniesienie handlu do internetu mocniej niż dotychczas. W okresie tzw.

    • Rekordowy rok na platformie Allegro
    • Kurs przy wsparciu 80 zł
    • No Gravity Games celuje w niemal 2 mln zł przychodów w tym roku

Black Week na Allegro doszło do niemal 3,5 mln zakupów rożnych produktów. To wynik o 1,5 razy większy niż rok temu. Tegoroczny, dotychczasowy szczyt przypada na 14 grudnia, kiedy na platformie sprzedano 4,6 mln produktów, a w każdej sekundzie zawierano 117 transakcji. Zdaniem spółki, szczyt przesuwa się każdego roku bliżej Świąt, z uwagi na bardzo szybką dostawę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przy czytelnym wsparciu 80 zł

Wynik ten ma zostać poprawiony dzięki budowie własnych paczkomatów. Wykres wygląda mniej optymistycznie, gdyż po 35% wzroście ceny od połowy listopada, obecnie zwyżka traci impet. Wyraźne zejście poniżej 80 zł może oznaczać większą korektę.

allegro


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Znowu przy 0,25 zł

Producent gier z rynku NewConnect No Gravity Games, poinformował podczas wtorkowej sesji, że szacuje przychody ze sprzedaży gier do końca listopada na około 1,75 mln zł. Prognoza na cały rok oscyluje przy 1,95 mln zł. No Gravity Games podkreśla, że w roku 2020 wysokość przychodów ze sprzedaży gier przekroczyła istotnie wysokość kosztów działalności operacyjnej.

Od początku roku do końca listopada, spółka sprzedała około 200 tysięcy kopii swoich gier (bez uwzględniania akcji promocyjnych). Pozytywne prognozy całoroczne są oparte o fakt, że zazwyczaj IV kwartał jest najlepszy pod względem sprzedaży. Jeżeli tak będzie, to spółka odnotuje wzrost przychodów k/k we wszystkich 4 kwartałach 2020 roku.

no gravity games

Po za tym, spółka liczy na dobrą sprzedaż nowych gier, a w ostatnim kwartale wydała ich aż 9. Większość z nich pokryła koszty produkcji i obecnie przynosi spółce zyski. Tak było np. z Tanuki Justice (zwrot po 6 dniach), Splashy Cube (zwrot po 5 dniach), czy ostatnimi debiutami Destropolis i Picklock. Spółka pokazuje, że potrafi robić gry, teraz powinna pokazać większe zyski, co z pewnością przełożyłoby się na notowania. Wykres pokazuje, że spółkę charakteryzują bardzo mocne okresy spadków, sięgające nawet 65%. Obecna przecena sięga 55% i w okolicach 0,25 zł kształtuje się pewne wsparcie.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here