Naga MarketsDuże transakcje pakietowe na akcjach Allegro po zakończeniu poniedziałkowejPodczas poniedziałkowej sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych zadebiutowały akcje Allegro. Długo wyczekiwany debiut przebiegał pod znakiem bardzo wysokich wzrostów. Na otwarciu, o godzinie 9:15 akcje spółki działającej w branży e-commerce drożały o ponad 50%, natomiast o godzinie 17:00 na zamknięciu sesji, wzrosty przekroczyły 62%. Debiut allegro był rekordowy pod kątem obrotów. Podczas blisko 8 godzin sesji, wyniosły one 4 mld zł. i były największe w historii. Po sesji w transakcjach pakietowych, właściciela zmieniło blisko 19% wszystkich akcji spółki.

  • Akcje Allegro drożały na zamknięciu poniedziałkowej sesji o ponad 62%!
  • Spółka po wczorajszym debiucie, stała się największym podmiotem notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych.
  • Podczas sesji obroty wyniosły 4 mld zł. i były rekordowe.
  • Po zakończeniu sesji aż 19% wszystkich akcji spółki zmieniło właściciela. Wartość transakcji pakietowych przekroczyła 8,3 mld zł.

Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!

Po zakończeniu poniedziałkowej sesji, aż 19% z wszystkich akcji Allegro zmieniło właściciela

Po zamknięciu poniedziałkowych notowań, pojawiły się dane dotyczące transakcji pakietowych na walorach Allegro. Po sesji właściciela zmieniło blisko 19% wszystkich akcji Allegro, których równowartość cenowa to 8,3 mld złotych. Transakcje pakietowe przeprowadza się za pośrednictwem giełdy, ale poza normalną sesją, kiedy dwie strony umówią się co do ceny i liczby akcji, które chcą sprzedać/kupić.

Transakcje pakietowe na walorach Allegro po poniedziałkowej sesji. Źródło: GPW

W poniedziałek na akcjach Allegro po sesji takich transakcji zawarto piętnaście, ale uwagę przyciągają dwie z nich, w których właściciela zmieniło ponad 95 mln i ponad 97 mln akcji po cenie 43 złote, czyli takiej, jaka obowiązywała jeszcze w czasie oferty publicznej. Każda z opisanych wyżej transakcji opiewała na kwotę przekraczającą 4,1 mld zł.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Akcje Allegro zyskują również we wtorek

Dzień po największym debiucie na GPW, emocje powoli opadają, jednak walory Allegro w dalszym ciągu się umacniają. Po kilku godzinach wtorkowej sesji, kurs zyskuje ponad 10%, a cena akcji zbliżyła się do 80 zł. Obroty przekroczyły 775 mln zł. i są zdecydowanie największe na całej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Notowania Allegro od momentu giełdowego debiutu. Źródło: tradingview.com

Po zakończeniu środowej sesji, walory Allegro wejdą do indeksu Wig20. Zastąpią w nim akcje mBanku, które z kolei zostaną przeniesione do mWig40, w zamian za VRG – Vistula Retail Group, która stanie się komponentem sWIG80.

We wtorek po godzinie 13, wzrosty na akcjach Allegro nieznacznie wyhamowały. Kurs akcji to 74,66 zł. co stanowi o wzroście na poziomie 6,7%. Obroty wynoszą 833 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here