Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


CISCO SYSTEMS (ticker CSCO) spółka notowana na NASDAQ ogłosiła wyniki kwartalne oraz redukcję zatrudnienia. Zyska na akcję EPS w Q4 wyniósł 0.63$ wobec prognozy 0.6$. A dochód 12.6 mld dolarów wobec prognozy 12.57 mld dolarów. Oba wyniki, są nieznacznie, ale jednak lepsze od prognoz.

CISCO wydało oświadczenie: „Obecnie rynek i nasi klienci wymagają od nas zdolności decyzyjnych. Poruszania się szybciej oraz bardziej innowacyjnie niż kiedykolwiek w historii. Dziś ogłosiliśmy program restrukturyzacyjny, dzięki któremu ograniczymy nasze bazowe koszta w obszarach wolnego wzrostu. Pozwoli nam to w przyszłości zwiększyć inwestycje w takich obszarach jak: bezpieczeństwo, IoT, centra danych następnej generacji oraz w cloud. Zamierzamy pokaźnie zainwestować wszystkie oszczędności z cięć, które wykonamy. Planowana restrukturyzacja spowoduje zmniejszenie liczby naszych pracowników o około 7% i będzie to 5500 stanowisk. Planujemy rozpoczęcie programu zwolnień na początek roku fiskalnego 2017”.

Wyniki oraz oświadczenie spółki nie spowodowały euforii na akcjach CISCO. Wręcz przeciwnie, w handlu przedsesyjnym akcje tanieją obecnie o 1,3%. Warto jednak przyjrzeć się sytuacji technicznej ponieważ 20 lipca nastąpił tutaj techniczny przełom. Przełamany został opór na poziomie 30$ i tym samym cena akcji znalazła się najwyżej od 2007 roku. W dłuższym czasie (interwał tygodniowy) warto zwrócić uwagę na fakt, że od 5 lat cena akcji porusza się w trendzie wzrostowym. W najbliższym czasie kluczowym będzie tutaj rejon 30$. Jeżeli będzie on broniony przez popyt to wkrótce powinien pojawić się bardziej dynamiczny ruch wzrostowy. Gdyby jednak poziom ten został łatwo przełamany co jest obecnie mniej prawdopodobne to cena akcji może skierować się w rejon 24$ czyli linii trendu wzrostowego widocznej na drugim wykresie poniżej.

Wykres CISCO dla interwału D1. All Markets Online.
Wykres CISCO dla interwału D1. All Markets Online.

WEZMĘ UDZIAŁ W WEBINARZE


Wykres CISCO dla interwału W1. All Markets Online.
Wykres CISCO dla interwału W1. All Markets Online.

Powyższe wykresy pochodzą z platformy AMO oferowanej przez Windsor Brokers. Windsor brokers oprócz platformy AMO oferuje również handel na platformach MT4 i GWAZY.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here