Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


SNAP Inc.

Inwestorzy, którzy uwierzyli w spółkę SNAP Inc notowanej na NYSE (ticker: SNAP) od samego początku mogą czuć się mocno zawiedzeni dotychczasowym zachowaniem cen jej akcji.

Jedna z najwyższych dotychczasowych cen akcji spółki osiągnięta została w dniu debiutu, a historyczne maksimum w dniu następnym. Od tego momentu akcje spółki sukcesywnie tracą na wartości. Wprawdzie debiut był zaledwie w marcu bieżącego roku, a porównywany ze SNAP-em Facebook również potrzebował dłuższego czasu zanim zaczął regularnie zyskiwać na wartości jednak część inwestorów straciła już cierpliwość.

Inwestor Dan Loeb szef funduszu hedgingowego sprzedał 2,25 milionów akcji spółki w ciągu całego drugiego kwartału 2017 roku. Żeby tego było mało, media obiegła informacja o sprzedaży 16 milionów akcji przez 3 członków zarządu spółki Snap. Na osłodę inwestorzy otrzymali zapewnienie od współzałożycieli firmy Evana Spiegel and Bobby-ego Murphy, że oni swoich akcji nie sprzedadzą.

Pomimo tych negatywnych informacji akcje spółki w poprzednim tygodniu zyskiwały na wartości. Ruch wzrostowy rozpoczął się jako odreagowanie po teście historycznego minimum na poziomie 11.28. Poniedziałkowa sesja w bieżącym tygodniu również zapowiadała się na wzrostową, jednak skończyła się na minusie. Pomimo tego od dołka z 14 sierpnia do zamknięcia z 21 sierpnia akcje spółki zyskały ponad 20%. Nie zmienia to jednak faktu, że z poziomu debiutu do poniedziałkowego zamknięcia akcje spółki spadły o 43%.

Na wykresie spółki wyznaczyć można wyraźny trend spadkowy. Cena respektuje tę linię, a zatem dopóki nie zostanie ona przełamana trudno być optymistą prognozując przyszłość Snap-a. Prawdziwym pro wzrostowym przełomem byłoby dopiero trwałe wyjście ceny ponad poziom 15.00 dolarów.

SNAP D1
Wykres spółki SNAP dla D1

Powyższy wykres pochodzi z platformy AMO oferowanej przez Windsor Brokers. Windsor brokers oprócz platformy AMO oferuje również handel na platformach MT4 i GWAZY.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here