Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


Rzut oka za ocean – poniedziałek 29 sierpnia:

  • Pfizer Inc. (tocker PFE) oficjalnie poinformował o rozpoczęciu procesu przejęcia Medivation Inc. (ticker MDVN). Pfizer zapłaci 81,5$ za akcję, a wartość całej transakcji osiągnie około 14 mld dolarów.
  • Akcje Best Buy (ticker BBY) wzrosły osiągając 52-tygodniowy szczyt po tym jak spółka przedstawiła lepsze od prognoz kwartalne dane.
  • Piątkowe wystąpienie publiczne Janet Yellen nie przyniosło rozstrzygnięcia w kwestii wrześniowej podwyżki stóp procentowych przez FOMC. Ewentualna podwyżka zależy od danych i to one będą podstawą decyzji FED, a nie oczekiwania rynku.

Apollo Global Management notowany na NYSE (ticker: APO) przejmie Rackspace z NYSE (ticker RAX). Cena za akcję wyniesie 32$, a całkowita wartość transakcji to 43 mld dolarów. Akcje RAX wzrosły w tym roku już o 25%, a zaraz po ogłoszeniu tego komunikatu w piątek o 4%. Rackspace jest przedsiębiorstwem działającym na platformach Cloud (m.in. AWS, Microsoft, OpenStack). Firma obsługuje klientów w 120 krajach, a do jej klientów należy większość przedsiębiorstw z listy Fortune 100.

Zakup skomentował David Sambur partner w Apollo: „Jesteśmy bardzo podekscytowani szansą, jaką naszym funduszom da przejęcie Rackspace. Mamy wielki szacunek dla utalentowanych pracowników i wysokiej jakości usług jaką świadczy swoim klientom. Mamy zamiar kontynuować mocno innowacyjne dziedzictwo tej spółki.”

Akcje spółki Apollo Global Management przez 2,5 roku poruszały się w trendzie spadkowym i dopiero w ostatnich tygodniach widoczny tu jest wyraźny przełom. W sierpniu przełamany został istotny opór na poziomie 17.6$ i cena akcji bez korekty dotarła do oporu na poziomie 19$. Od ponad dwóch tygodni obserwujemy konsolidację pod tym poziomem i pomimo faktu, że ten poziom jest historycznie mocnym oporem, a cena wielokrotnie na niego reagowała jego przełamanie wydaje się obecnie bardzo prawdopodobne.

Wykres Apollo Global Management dla interwału D1.
Wykres Apollo Global Management dla interwału D1.

WEZMĘ UDZIAŁ W WEBINARZE


Wykres Apollo Global Management dla interwału W1.
Wykres Apollo Global Management dla interwału W1.

Powyższe wykresy pochodzą z platformy AMO oferowanej przez Windsor Brokers. Windsor brokers oprócz platformy AMO oferuje również handel na platformach MT4 i GWAZY.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here