Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


Toyota Motors Corp. z siedzibą w Tokyo poinformowała o ścięciu prognoz dotyczących zysku operacyjnego w roku bieżącym. Japoński producent samochodów spodziewa się, że największy wpływ na zaistniałą sytuację będzie miał japoński jen. Toyota spodziewa się osiągnąć zysk operacyjny na poziomie 1.6 tryliona jenów wobec wcześniejszej prognozy, wynoszącej 1.7 tryliona jenów. Obecne prognozy odnoszą się do kursów na poziomie: USDJPY – 102, EURJPY – 113 wobec wcześniejszych USDJPY – 105, EURJPY – 120. Obserwując obecne ruchy wskazanych par walutowych możliwe, że nie jest to ostatnia tego typu decyzja w tym roku. Firma zapowiedziała, że będzie zmuszona do bardziej drastycznego cięcia wydatków w tym redukcji miejsc pracy.

Nie tylko jen stanowi problem dla motoryzacyjnego giganta. Toyota Motors Corp. musi również zmierzyć się z problemem Brexitu. Toyota Motors produkowała rocznie 190 000 samochodów w Wielkiej Brytanii, które następnie sprzedawane były bez cła na rynku Unii Europejskiej. Kiedy wyjście UK z UE stanie się faktem cło na auta produkowane w UK może wynieść nawet 10%. Nie jest to jednak tylko problem Toyoty, podobną sytuację mają również Nissan, BMW, Volkswagen i Daimler.

Na wykresie spółki Toyota Motors Corp. notowanej na NYSE trwa korekta. Spadki rozpoczęły się w marcu 2015 roku i od szczytu z marca 2015 do dołka z kwietnia 2016 wyniosły 33%. W chwili obecnej cena akcji walczy o przełamanie linii trendu spadkowego, która znajduje się w rejonie 112$. Pomimo faktu, że powyższe wiadomości nie nastrajają pozytywnie na początku sierpnia cena akcji znalazła się najwyżej od lutego. Gdyby udało się przełamać wskazaną linię trendu spadkowego walor od strony technicznej będzie mógł wrócić do trendu wzrostowego.

Wykres Toyota Motors D1.
Wykres Toyota Motors D1.

WEZMĘ UDZIAŁ W WEBINARZE


Wykres Toyota Motors dla interwału W1.
Wykres Toyota Motors dla interwału W1.

Powyższe wykresy pochodzą z platformy AMO oferowanej przez Windsor Brokers. Windsor brokers oprócz platformy AMO oferuje również handel na platformach MT4 i GWAZY.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here