Naga MarketsAll in! Games zainkasuje ponad 23 miliony złotych za IP GhostrunneraNotowane na Głównym Rynku GPW wydawnictwo gier komputerowych All in! Games sprzedało IP Ghostrunnera współwydawcy – 505 Games. Kwota transakcji wyniosła 5 milionów euro (23,17 mln zł), a krakowska spółka zachowała prawa do udziału w zyskach ze sprzedaży gry.

All in! Games sprzedało IP Ghostrunnera za 5 milionów euro

Kiedy rozpoczynaliśmy współpracę, 505 Games było zainteresowane zakupem IP Ghostrunnera. Wówczas włoski wydawca nie był jednak skłonny zapłacić kwoty, której oczekiwaliśmy. Ghostrunner szybko okazał się ogromnym sukcesem, co przekonało ich do złożenia oferty – jednej z tych „nie do odrzucenia”. Transakcja pokazuje, że przyjęta przez nas strategia rozwoju jest właściwa. Kwota 5 milionów euro trafi wyłącznie do spółki i pozwoli nam rozwijać się jeszcze szybciej – mówi Piotr Żygadło, prezes zarządu All in! Games.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gra Ghostrunner miała swoją premierę 27 października 2020 roku. Już po pierwszej dobie zwrócił się koszt produkcji wersji podstawowej gry na PC i stare konsole, wynoszący 2,5mln euro, a tytuł zbierał bardzo dobre recenzja od użytkowników (m.in. 91% pozytywnych opinii na ponad 16 tys. użytkowników na Steam) oraz mediów (średnia nota 81/100 na 64 recenzje).

W ramach umowy cesji, 505 Games nabyło wyłączne prawa własności intelektualnej do tytułu Ghostrunner. Spółka All in! Games zachowuje natomiast prawo do udziału w zyskach z gry Ghostrunner, na zasadach określonych w umowie wydawniczej zawartej dnia 8 czerwca 2020.

To kolejny bardzo ważny krok w rozwoju All in! Games. Jesteśmy zadowoleni z kierunku, w jakim zmierzamy. Zgodnie z opublikowanymi już przez nas szacunkami, do końca 2020 roku Ghostrunner sprzedał się w liczbie pół miliona egzemplarzy i wierzymy, że w 2021 wartość ta zwiększy się przynajmniej o milion kopii. Niedawno wydaliśmy także Paradise Lost, który ma spore szanse, by stać się naszym drugim największym tytułem w portfolio. W najbliższych dniach podamy pierwsze dane sprzedażowe, ale już teraz widzimy, że gra pnie się w rankingu Global Bestsellers i jest pozytywnie oceniana aż przez 78% graczy na Steam – podsumowuje Piotr Żygadło.

Kalendarz wydawniczy na 2021 rok, zaprezentowany przez All in! Games uwzględnia aż 20 ciekawych pozycji. Wśród nich jest m.in. Chernobylite, Alaloth: Champions of the Four Kingdoms, czy też War Mongrels. Z ostatnim z wymienionych tytułów spółka wiąże spore nadzieje. Zgodnie z harmonogramem, w 2021 roku ukażą się również trzy dodatki DLC dla Ghostrunnera. Jeden z nich niemal dwukrotnie wydłuży czas gry. Wydana zostanie także wersja na konsole nowej generacji – PlayStation 5 i Xbox Series X, a także na platformę Amazon Luna.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartosc zlotowki | gpw jsw | bml notowania | kurs cdr | usd notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here