Naga MarketsAll in! Games [ALG], CI Games [CIG] – Gorące spółki dniaBardzo mocną sesję odnotował wczoraj producent gier All in! Games kojarzony dotąd pod nazwą Setanta. Wybicie ponad poprzedni szczyt sprawiło, że na wyciągnięcie ręki są już historyczne maksima, choć nie jest to żaden punkt odniesienia z uwagi na zmianę profilu spółki. Zbliża się publikacja raportu spółki, jednak nie będzie on znaczący. Dopiero kolejne okresy pokażą realne wyniki po połączeniu spółek. Obecnie tematem nakręcającym wzrosty jest gra „Ghostrunner”, której spółka jest wydawcą. Jest to tytuł wysoko ceniony na świecie i w branży, można powiedzieć, że w Polsce gra uznawana jest za numer 2 za „Cyberpunkiem” od CD Projektu, zresztą gra ma podobny klimat.

  • All in! Games drożeje w oczekiwaniu na datę premiery “Ghostrunnera”
  • Główni akcjonariusze zobowiązali się nie sprzedawać akcji
  • CI Games – dobrnie do 1,70 zł przed debiutem gry “Röki”?

Z ostatnich wypowiedzi prezesa spółki wynika, że niebawem powinniśmy spodziewać się ogłoszenia daty premiery tej gry, a firma od początku chciała wydać ją jeszcze przed grą CD Projektu. Dotąd największym hitem firmy była gra „Tools! Up”, która sprzedała się w ponad 100 000 egzemplarzy. Niebawem spółka powinna informować także o wydaniu dodatków do niej, co powinno podtrzymać wysoką sprzedaż. W tym roku po „Ghostrunnerem” pojawią się także Metamorphosis i Paradise Lost, w obu przypadkach spółka wysoko ocenia ich potencjał sprzedażowy. Nowe, historyczna maksima na akcjach zapewne zbiegną się z momentem podania daty premiery kluczowej gry.

Te artykuły również Cię zainteresują
All in! Games – zwyżka pod “Ghostrunnera”

Warto tu przypomnieć, że główni akcjonariusze poczynili bardzo chwalebny krok, szczególnie z punktu widzenia drobniejszych posiadaczy akcji. Chodzi o wzajemną umowę, która ogranicza rozporządzanie akcjami. A więc, główni akcjonariusze nie będą przez 2 lata sprzedawać akcji ani ogłaszać takich zamiarów, co znacznie zwiększa atrakcyjność spółki, tym bardziej, że w ostatnich miesiącach mieliśmy kilka przypadków wyprzedawania akcji przez właścicieli spółek gamingowych.

all in games


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

CI Games w kierunku 1,70 zł?

Producent gier CI Games poinformował wczoraj, że gra “Sniper Ghost Warrior Contracts” sprzedała się już w ponad 700 000 egzemplarzy. Gra miała swój debiut 22 listopada ubiegłego roku. Zdaniem spółki, taki wynik znacząco przełoży się na poprawę wyników i to aż do 2022 roku. Wcześniej spółka informowała o tym, że gra zaczęła na siebie zarabiać i doszło do odrobienia wszelkich kosztów produkcji i marketingu. Obecnie wydaje się, że kluczowym tematem jest jednak zbliżający się debiut, zaliczanej do kluczowych tegorocznych produkcji, gdy „Röki”, która zadebiutuje już 23 lipca.

ci games

Gra ta zebrała szereg bardzo pozytywnych recenzji i przyznano jej wiele nagród. Obecnie więc na notowaniach powinniśmy, przynajmniej do dnia debiutu, obserwować podwyższony popyt na akcje, tym bardziej, że wycena spółki na tle historycznym nadal jest dość niska. Wykres tygodniowy pokazuje, że kurs z dużym impetem przełamał opór przy 1,20 zł i teraz kurs kieruje się na kolejny przy 1,70 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here