Naga MarketsAll in! Games [ALG], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaProducent gier All In! Games silnie zyskiwał podczas środowej sesji w dodatku przy wyraźnym wzroście obrotów. Technika zaczyna robić się ciekawa, gdyż spółka ma za sobą niemal 70% spadek ceny od połowy lipca. Wcześniejszą zwyżkę napędzała gra porównywana tematycznie z „Cyberpunkiem” czyli „Ghostrunner”. Trzeba przyznać, że bardzo duże oczekiwań wywindowały aż nadto kurs spółki, a sam moment debiutu gry nie wypadł już tak okazale. Po pewnym czasie okazuje się jednak, że gra zbiera zdecydowanie pozytywne opinie (przytłaczająco pozytywne na Steam).

    • All in! Games może wydać gry Ekipy Friza
    • Kurs rośnie o ponad 12%. To może być początek odbicia
    • Kolejny podmiot w rejestrze krótkiej sprzedaży na CD Projekcie

Wczoraj powodem zwyżki była informacja o zawarciu listu intencyjnego z tzw. Ekipą znaną ze swojego lidera Friza. Spółka ma pomóc przy wydaniu i marketingu gry, którą wyprodukuje Ekipa. Z kolei tę firmę pośrednią drogą na giełdę wprowadzić ma JR Holding.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zaczyna się odbicie

Spoglądając na wykres dzienny, po dużych spadach cena zaczyna odbijać, a w obecnym dołku mamy wzrost obrotów. Wydaje się, że choćby w ramach korekty, cena może wzrosnąć do oporu w rejonie 20 zł.

all in games


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

3 podmioty z krótką pozycją na CD Projekcie

Podobne odbicie po niemal 50% załamaniu notowań obserwujemy na CD Projekt. Tu także oczekiwania co do najważniejszej gry były gigantyczne i sam debiut gry nie był w stanie tego udźwignąć. Zresztą, schemat realizacji zysków tuż przed primerą kluczowej gry to nic nowego i potrafi pojawić się nawet po udanej premierze. Często jest to bowiem dobry moment na realizację zysków. Podobne myślą więksi gracze, gdyż już trzy podmioty grają na spadki na CD Projekt.

Chodzi o Marshall Wace, Melvin Capital Management i Eminence Capital. Oczywiście podobnych spekulantów może być więcej, gdyż KNF ujawnia tylko pozycje przekraczające 0,5% akcji spółki. Co do samego debiutu gry, trzeba przyznać, że był naprawdę głośny na całym świecie. Cały efekt psują jednak zbyt liczne błędy, szczególnie wersje konsolowe, gdzie pojawiła się najostrzejsza krytyka graczy. Na wykresie mamy kolejne załamanie w historii.

cd projekt

Około 30-40% spadki miały tu miejsce pod koniec 2017 roku oraz w trakcie wybuchu pandemii. Niemal 45% trwała przecena w drugiej połowie 2018 roku. Żaden z tych ruchów nie był jednak tak dynamiczny jak obecny. Spółka ma zamiar podać przed Świętami wyniki sprzedażowe. Może to być powód do kontynuacji odbicia. Pierwsze ważniejsze technicznie poziomy to 325 zł i 350 zł czyli czytelny opór, przy którym odbicie odrobi 50% strat.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here