Naga MarketsAlipay, oddział ds. cyfrowych płatności chińskiego giganta handlu elektronicznego Alibaba, zadeklarowało, że będzie blokować wszelkie transakcje związane z bitcoinem (BTC) i innymi kryptowalutami.

10 października Alipay powtórzyło swoje wrogie stanowisko dot. kryptowalut w wątku na Twitterze, w którym ostrzeżono, że firma ściśle monitoruje transakcje pozagiełdowe w celu wykrycia podejrzanego zachowania i zapewnienia zgodności z odpowiednimi przepisami. Alipay napisało:

Te artykuły również Cię zainteresują
„Jeśli jakiekolwiek transakcje zostaną zidentyfikowane jako związane z bitcoinami lub innymi wirtualnymi walutami, @Alipay natychmiast zatrzymuje odpowiednie usługi płatnicze.”

Binance a Alipay

Skąd jednak to ostrzeżenie i ruch? Dwa dni temu Binance ogłosiło bowiem, że umożliwia używanie Alipay do kupowania kryptowalut. Giełda potwierdziła to na Twitterze. Poza takim narzędziem jak Alipay otworzyło się na aplikację do obsługi wiadomości mobilnych i płatności – WeChat. Dla obywateli Chin to wspaniały ruch, bowiem umożliwia im kupowania BTC na Binance, co dotąd było bardzo utrudnione przez odgórne przepisy, jakie narzucił rząd.

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, znany również jako CZ, wyjaśnił jednak, że giełda nie współpracuje bezpośrednio z WeChat lub Alipay, ale jej użytkownicy nadal mogą  używać obu aplikacji do transakcji typu peer-to-peer.

Ogłoszenie to nastąpiło po wprowadzeniu wcześniejszych transakcji na Binance dla bitcoina, etheru (ETH) i tethera (USDT), które można od teraz kupować za chińskiego juana (CNY).


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Chińskie plany dotyczące CBDC

Firma Binance, założona w Chinach w 2017 r., niedawno zainwestowała w też w firmę Mars Finance, co miało miejsce w połowie września.

W tym czasie społeczność kryptograficzna zaczęła śledzić też ruchy Chińskiego Banku Ludowego – banku centralnego Chin – który przekazał, że ma w planach uruchomienie własnej cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Wszystko to w odpowiedzi na plany Facebooka dot. emisji LibraCoin.

Pomimo tych zapowiedzi już pod koniec września bank centralny rozczarował zwolenników takiego pomysłu. Poinformował opinię publiczną, że nie ma określonej daty uruchomienia swojego systemu CBDC i zaprzeczył, że kraj jest gotowy do wprowadzenia nowego składnika aktywów finansowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here