Naga MarketsAlior zyskuje czwartą sesję z rzędu. CCC z najsłabszym wynikiemWczorajsza sesja zakończyła się solidnymi wzrostami na Wall Street, tym samym główne indeksy odrobiły wtorkowe spadki. Przyczyny przewagi popytu ponownie można szukać w wypowiedziach prezydenta Donalda Trumpa, który wezwał Kongres na Twitterze do uruchomienia środków antykryzysowych m.in. w celu wsparcia linii lotniczych. Sprawa pakietu fiskalnego była również poddawana pod dyskusję na posiedzeniu FED, o czym poinformowano w minutkach.

Wolniejsze odbicie gospodarki USA bez pakietu pomocowego. Krajowe indeksy bez znaczących zmian

Prognozy amerykańskiej Rezerwy Federalnej zakładają kolejny pakiet pomocowy jeszcze w tym roku i podkreślają, że gdyby jednak nie doszło do jego zatwierdzenia to odbicie gospodarki może być wolniejsze. Im bliżej do wyborów prezydenckich w USA, tym zmienność na rynkach może rosnąć, a Twitter Donalda Trumpa jeszcze bardziej przyciągać będzie uwagę inwestorów. Z ostatnich doniesień w sprawie koronawirusa wynika, iż prezydent nie ma już objawów choroby, w związku z tym niedługo powróci do tradycyjnej formy kampanii prezydenckiej. Sam Donald Trump podkreśla, że choroba była „błogosławieństwem” dzięki, któremu na własnej skórze doświadczył jak skuteczna jest terapia lekiem wyprodukowanym przez Regeneron Pharmaceuticals Inc. Głowa państwa chciałaby, aby ten lek był dostępny za darmo dla każdego obywatela.

Środowa sesja dla kluczowych krajowych indeksów zakończyła się bez większych zmian. Spośród blue chipów największy wzrost odnotował Alior, który zyskuje już 4 sesję z rzędu. Przeszło 2%-owym umocnieniem zakończyły dzień walory PGNIG, KGHM i Tauronu, a najsłabszym walorem były akcje CCC. Rosnące statystyki zachorowań na koronawirusa sprzyjają notowaniom spółki Mercator Medical, który po wtorkowej korekcie powrócił do wzrostów i wyznaczył nowe historyczne maksimum. Wczoraj wieczorem koncern Sumitomo poinformował, że chce sprzedać 45% udziałów w Sierra Gorda, która jest wspólnym przedsięwzięciem z KGHM (polska spółka posiada 55% udziału w tym joint venture). Polski koncern poinformował, iż obecna strategia na lata 2019-2023 nie zakłada zmiany skali zaangażowania w Sierra Gorda, a optymalizacja kopalni miedzi przynosi oczekiwane efekty.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here