Naga MarketsOd końcówki ubiegłego roku akcje Alior Banku podrożały o ponad trzy czwarte. Dosyć dobrze wypadły wyniki Banku za I kwartał 2017 roku. Początkowa reakcja inwestorów na publikację sprawozdania była zdecydowanie pozytywna, choć później doszło do schłodzenia nastrojów. Notowania nadal znajdują się w silnym trendzie wzrostowym, dlatego też popyt nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.


Notowania Alior Banku od listopada poruszają się w dosyć wąskim kanale wzrostowym. Na początku roku bykom udało się złamać strefę oporu wypadającą w okolicy 72,30-73,00 PLN, która w latach 2013-2015 służyła za kluczowe wsparcie. Wybicie tej bariery jednak nie doprowadziło do wzmożenia aktywności kupujących. Co więcej, można doszukiwać się pierwszych sygnałów świadczących o zmęczeniu popytu. Dwukrotnie doszło do bezskutecznego ataku na poziom 76,75 USD i w efekcie rysuje się widmo korekty zwiastowanej przez formację podwójnego szczytu. Wciąż jednak mamy do czynienia z silnym trendem wzrostowym, co potwierdza układ średnich kroczących (tutaj 8-, 21- oraz 55-okresowych), które solidarnie pną się w górę. Dlatego też przy utrzymujących się pozytywnych nastrojach na szerokim rynku ich re-test mógłby stanowić okazję do podłączenia się do średnioterminowego trendu.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Przed startem wtorkowej sesji Alior Bank zaprezentował wyniki za I kwartał. Zysk netto za ten okres wzrósł z 80,2 mln do 82,4 mln PLN, czyli o 6% więcej niż zakładał rynkowy konsensus. Należy jednak zachować ostrożność w porównaniach do lat minionych, gdyż dopiero w listopadzie ubiegłego roku doszło do prawnego włączenia części przejętego Banku BPH. Zarząd instytucji widzi potencjał do dalszego wzrostu, wskazując, że prognozy rynku dotyczące jej całorocznego zysku są zbyt niskie. Ponadto po publikacji sprawozdania JP Morgan podwyższył cenę docelową dla Alior Banku z 67 do 94 PLN.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here