Naga MarketsŚrodowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych już za nami. Okazuje się, że sentyment na warszawskim parkiecie był dziś dość neutralny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW spadł dziś bowiem jedynie o 0,32 proc.

  • 10 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w środę na wartości
  • 9 z 20 spółek z WIG20 traciło w środę na wartości

Alior liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 9 zyskiwało dziś na wartości, jedna utrzymywała się na względnie stabilnym poziomie i 9 odnotowało spadki. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach Alior Banku, którego akcje wzrosły w trakcie środowego handlu aż o 8,14 proc.

Po czerwonej stronie tego zestawienia, na szczególną uwagę zasługują natomiast notowania Tauronu, którego akcje zanotowały spadek o 4,52 proc.

Źródło: Stooq

43 proc. spółek z GPW traciło w środę na wartości

W trakcie środowego handlu największe obroty odnotowano na akcjach CD Projektu. Warto zwrócić uwagę, że były one ponad 2-krotnie wyższe niż na notowaniach jakiejkolwiek innej spółki z GPW.

Warto także zwrócić uwagę, że jedynie 38 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskiwało dziś na wartości, aż 43 proc. odnotowało spadki a 19 proc. utrzymało się na względnie stabilnych poziomach.

Źródło: bossa.pl

Akcje Alior Banku odbijają od dna

Spoglądając na notowania Alior Banku zauważymy, że wskutek ubiegłotygodniowej deprecjacji, akcje spółki osunęły się w okolice kwietniowych dołków, co było najniższą wyceną w historii. Wraz z początkiem tygodnia pojawiła się jednak reakcja popytowa, która dziś również była kontynuowana. Jeżeli tylko tendencja ta się utrzyma, cena akcji spółki mogłaby wzrosnąć do 14,30 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejny, techniczny poziom oporu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta największym wygranym a euro i dolar przegranymi sesji
Następny artykułKurs funta 0,8 proc. w górę, dolar, euro i frank zyskują do złotego w środę 30 września 2020 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here