Naga MarketsAlior chce utrzymać sprzedaż kredytów hipotecznych wys. ok. 300 mln zł/mies.Alior Bank zamierza kontynuować politykę w zakresie udzielania kredytów hipotecznych z miesięcznym wolumenem ok. 300 mln zł lub nieco więcej, poinformował wiceprezes Dariusz Szwed.

„Oceniamy ją [sytuację na rynku kredytów hipotecznych] bardzo pozytywnie, niemniej jednak jesteśmy tutaj czujni. Obserwujemy sytuację z dwóch stron: raz – klient detaliczny, dwa – finansujemy mnóstwo projektów deweloperskich. Rzeczywiście, kumulacja w jednym sektorze bywa niebezpieczna, ale panujemy nad sytuacją i pilnujemy by wskaźniki koncentracji nie były przekraczane” – powiedział Szwed podczas konferencji prasowej.Dodał, że z punktu widzenia klienta detalicznego bank jest beneficjentem boomu na rynku nieruchomości.

„Skala jest coraz większa. Nasza ambicja – jak nieraz podkreślamy – to jest 'trójka’ z przodu, czyli te 300 mln zł i robimy to systematycznie, choć lipiec to było 299,5 mln zł. Oceniamy to tak, że nadal będziemy realizować nasze założenia 'trójki’ z przodu, może trochę więcej. Nie robimy szaleńczych ruchów, nie zmieniamy polityki, nie zmieniamy cen, trzymamy marżę. Ważniejsza jest dla nas jakość i dochodowość portfela. Na dziś będziemy kontynuować to, co robimy” – zadeklarował wiceprezes.

Sprzedaż kredytów hipotecznych Aliora sięgnęła 0,9 mld zł w II kw. 2021 r. wobec 0,75 mld zł kwartał wcześniej i 0,67 mld zł rok wcześniej.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here