Naga Markets

Alior Bank z próbą wybicia kluczowego oporuKurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,06%. Akcje taniały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 33,18 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 1,47% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 34,38 zł.

Ważny opór

Notowania sektora bankowego nadal pozostają w dobrej formie. Wszystko to zasługa niższych odczytów inflacji w USA. Mocno przeceniony sektor odrabia obecnie straty. Na wykresie Alior Banku widać, że czytelny opór tylko na chwilę zatrzymał kupujących. Reakcja podaży jest znikoma, co może sugerować nadchodzące wybicie.

alior bank 16.11.2022
Notowania Alior Banku 16.11.2022

Nowa usługa

Alior Bank wdroży nową usługę Alior Pay na przełomie roku; ułatwi ona bankowi m.in. walkę o utrzymanie pozycji lidera na rynku kredytów ratalnych, zapowiedział w rozmowie ISBnews.tv prezes Alior Banku Grzegorz Olszewski.

“Na przełomie tego roku wdrażamy Alior Pay. To innowacyjna usługa, która będzie integrować wiele form płatności, a dodatkowo pozwoli klientom zarządzać budżetem i zarządzać zakupami. Będziemy ją silnie rozwijać w przyszłym roku to będzie jeden z filarów nowej strategii” – powiedział Olszewski w rozmowie z ISBnews.TV. Podkreślił, że bank mocno stawia na cyfryzację i usługi mobilne.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułBogdanka zatrzymana w rejonie 40 zł
Następny artykułBuffett stawia na układy scalone TSMC. Berkshire zakupiło akcje o wartości 4,1 mld dol.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here