Naga MarketsAlior Bank z ponad 30% odbiciem. Kurs pod linią trendu Kurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,59%. Akcje drożały o 0,22 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 14,41 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,92% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 14,41 zł. Na wykresie widać, że od początku czerwca spółka traci już ponad 30%.

Mocne odbicie

Spoglądając na wykres dzienny spółki, widać że notowania odbiły od końca września o dobre 30%. Podobne odbicie pojawiło się także na innych spółkach z sektora bankowego, co może wskazywać, że poziom dołka z okresu wybuchu pandemii jest respektowanym poziomem wsparcia.

Jednocześnie, trudno wyobrazić sobie, jeszcze gorsze otoczenie biznesowe dla banków. Tu jedynym zaskoczeniem mogłyby być jeszcze niższe stopy procentowe. Dopóki ryzyko ich wprowadzenia nie będzie wyższe, wydaje się, że banki powinny przynajmniej utrzymywać się na zbliżonych poziomach.

alior bank 13.10.2020
Notowania Alior Bank 13.10.2020

Nowe możliwości dla klientów

Alior Bank umożliwił klientom biznesowym podpisywanie w oddziałach banku umów o zarządzanie pracowniczym planem kapitałowym z funduszem TFI PZU – PPK inPZU SFIO, podał bank. Jest to możliwe dzięki strategicznemu partnerstwu w ramach Grupy PZU. Utworzenie PPK jest obowiązkowe dla pracodawców, którzy zatrudniają co najmniej jedną osobę podlegającą obowiązkowym ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym.

Alior Bank umożliwia przedsiębiorcom zawarcie umów o zarządzanie PPK w swoich oddziałach, obsługujących klientów biznesowych. Dzięki oferowanym rozwiązaniom w zakresie prowadzenia PPK klienci banku otrzymają pomoc nie tylko przy wprowadzaniu, ale i bieżącej obsłudze PPK. Do tej pory umowy z funduszem zarządzanym przez TFI PZU podpisało ponad 10,5 tys. pracodawców, podano.

“W Alior Banku chcemy być blisko naszych klientów. Staramy się zapewnić im nie tylko najwyższy poziom usług finansowych, ale także ułatwiamy prowadzenie działalności gospodarczej. Stąd nasze partnerstwo z TFI PZU. Dzięki dużej liczbie oddziałów zlokalizowanych na terenie całej Polski firmy z sektora MŚP zyskają łatwy dostęp do bankierów, specjalizujących się we wdrożeniach Pracowniczych Planów Kapitałowych. Co ważne, nasi klienci mogą autoryzować umowę podpisem standardowym, podpisem kwalifikowanym lub SMS-em” – powiedziała wiceprezes, kierująca pracami zarządu Alior Banku Iwona Duda, cytowana w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here