Naga Markets

Alior Bank z nowym, tegorocznym minimum Kurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,55%. Akcje drożały o 0,15 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 28,48 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 1,33% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 27,49 zł.

Pęka wsparcie

Coraz gorzej wyglądają notowania spółek z sektora bankowego. Kurs Alior Banku w ostatniej korekcie zdołał podejść zaledwie pod poziom poprzedniego dołka. Tu doszło do gwałtownej reakcji podaży i notowania błyskawicznie wróciły niższe poziomy. Obecnie kurs jest najniżej od początku bieżącego roku, co może zapowiadać kontynuację przeceny.



alior bank 15.06.2022
Notowania Alior Banku 15.06.2022

Wyższe oprocentowanie lokat

Alior Bank podwyższył oprocentowanie kont oszczędnościowych oraz lokat terminowych dla klientów indywidualnych do 6,5% na nowe środki, 6% na lokacie mobilnej oraz do 5% na Koncie Mega Oszczędnościowym, podał bank. “Alior Bank po raz kolejny szybko reaguje na decyzję o podwyższeniu stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Uatrakcyjniamy oprocentowanie lokat terminowych i kont oszczędnościowych dla nowych i obecnych klientów naszego banku.

Zmiana stawek oprocentowania wpisuje się w obecne trendy i sytuację rynkową. Klienci oczekują wyższych stawek oprocentowania dla swoich oszczędności i coraz częściej porównują stawki w poszczególnych bankach, szukając najkorzystniejszych dla siebie rozwiązań” – powiedziała dyrektor Działu Środków Powierzonych w Alior Banku Małgorzata Tomasikiewicz, cytowana w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos akcje wykres | neuca notowania | xtb | pgnig giełda | usd pln prognoza | kontrakty cfd | co z kursem franka |



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>



ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here