Naga MarketsAlior Bank z niskim otwarciem, ale też z reakcją kupujących - zapiski giełdowego spekulantaBardzo słabe otwarcie poniedziałkowej sesji zaliczył Alior Bank, który parę dni temu przesunął publikację raportu półrocznego z 6 na 19 sierpnia. Wczoraj wyjaśniły się powody tego posunięcia, bank przed sesją poinformował o podjęciu decyzji o dokonaniu odpisu i zawiązaniu rezerw na kwotę 676 mln zł. Oczywiście takie posunięcie negatywnie wpłynie na wynik półroczny i całoroczny. Spółka tłumaczy, że odpis dotyczy przewidywanych strat kredytowych w wyniku pandemii COVID-19 w wysokości ok. 363,6 mln zł.

  • Odpisy i rezerwy na kwotę 676 mln zł
  • Po niskim otwarciu, kupujący odrobili część strat

Pozostałe odpisy i rezerwy dotyczą ryzyka braku spłaty wierzytelności banku (150 mln zł), zwrotów opłat związanych z przedterminową spłatą kredytów konsumenckich (98 mln zł) oraz dokonanie odpisu wartości firmy powstałej z nabycia Meritum Bank (64,4 mln zł). Słabe wyniki w II kwartale, jak i zresztą nawet w całym roku, nie są zaskoczeniem. Ciekawie wygląda wykres, gdyż po niskim otwarciu pojawiła się reakcja kupujących.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niskie otwarcie ale z reakcją popytu

To może pokazywać, że dokonana wcześniej mocna przecena spółek bankowych, zdyskontowała już wiele problemów. Aby jednak mówić o poprawie sytuacji technicznej, cena musiałby wybić najbliższy wierzchołek przy 15,51 zł.

alior


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here