Naga MarketsAlior Bank z mocną reakcją na nierzetelne informacje. PZU nie sprzeda akcji banku Kurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, spadał podczas wczorajszej sesji o około 8,41%. Akcje taniały o 1,17 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 12,66 zł. Jest to fatalny wynik na tle tracącego wczoraj 0,38% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 12,74 zł.

Duże wzrosty w poniedziałek

Notowania spółki, podobnie jak większości sektora bankowego wyglądają dość słabo, jednak po wybuchu pandemii, kurs utrzymuje się na podobnym poziomie. Wydaje się, że można to uznać za sukces strony popytowej, gdyż perspektywy dla całego sektora, choćby ze względu na kryzys i niskie stopy procentowe nie są najlepsze. Wyraźny powrót na ścieżkę wzrostu gospodarczego będzie tym czynnikiem, który może sprawić, że inwestorzy zaczną wyceniać powrót lepszych czasów dla banków. Na razie więc kupno akcji spółki to zdecydowanie inwestycja na długi termin.

Te artykuły również Cię zainteresują

alior bank 28.10.2020
Notowania Alior Banku 28.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

PZU nie sprzeda Alior Banku

Poniedziałkowa sesja przyniosła dynamiczne wzrosty na akcjach spółki. Powodem okazała się być nierzetelna informacja jednej z popularnych gazet. Szybkie zdementowanie informacji zakończyło chwilowy rajd wzrostowy. Warto jednak zastanowić się z czego takie plotki mogą wynikać. Już wcześniej pojawiały się informacje, że PZU będzie rozważać swoje zaangażowanie w sektorze bankowym.

Mimo więc zdementowania wczorajszych informacji, być może spółka nieco zmodyfikuje swoją strategię w sektorze, który z powodów makroekonomicznych (choćby niskie stopy procentowe) jest i pozostanie pod sporą presją. Trzeba tu przypomnieć, że w chwili kupowania akcji Alior Banku, inwestycja wyglądała na bardzo obiecującą. Był to bardzo dynamicznie rozwijający się bank. Niestety, od tego czasu wiele się zmieniło.

Prędzej jednak niż sprzedaży banku, spodziewałbym się próby połączenia go z Pekao, tak aby uzyskać pewne synergie, obniżyć koszty itp. Na razie bowiem Alior nie wymaga nawet dokapitalizowania, a PZU przyznało, że jest to inwestycja długoterminowa. Mimo, że Alior przyniósł stratę to jednak bank nadal się rozwija. Z ostatnich raportów wynika mocny wzrost bazy klientów m.in. 119 000 nowych klientów tylko w ostatnim roku. Nowa strategia zakłada, że trend ten jeszcze przyspieszy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here