Naga Markets

Alior Bank z 20% odbiciem. Kurs blisko 30 zł Kurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,32%. Akcje drożały o 0,90 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 28,27 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,69% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 28 zł.

Mocne odbicie

Notowania Alior Banku rosną od końca lipca już o około 20%. Na wykresie pojawia się ciekawy sygnał w postaci pokonania oporu przy 27 zł. Jest to poziom wcześniejszych dołków. Wydaje się, że może otworzyć to drogę do rozwinięcia odbicia z najbliższym celem przy szczycie z połowy czerwca w rejonie 30 zł.alior bank 10.08.2022
Notowania Alior Bank 10.08.2022

Nowa strategia

Alior Bank w swojej nowej strategii skoncentruje się na wzroście organicznym, zapowiedział prezes Grzegorz Olszewski. “Koncentrujemy się na tym, by znaleźć obszary wzrostu organicznego i definiować je w nowej strategii” – powiedział Olszewski podczas konferencji prasowej online.

Dodał, że prace nad strategią dotyczą m.in. sposobów na jeszcze większe uwolnienie potencjału kapitału ludzkiego. “Co do innych form wzrostu, to na dziś nie mamy takich planów” – podsumował prezes. Według wcześniejszych zapowiedzi, nowa strategia ma zostać zaprezentowana na przełomie 2022 i 2023 roku (obecna obowiązuje do końca roku).

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: develia akcje kupno | dow jons | pzu gpw | kurs dolara | gpw azoty | kurs złotówki | kursy kryptowalut prognozy |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here