Naga MarketsKurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,71%. Akcje taniały o 0,29 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 16,94 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,24% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 16,98 zł.

Spadki wyhamowały

Notowania Alior Banku wpisują się w szersze zachowanie sektora obserwowane na indeksie WIG Banki. Od drugiego tygodnia stycznia mamy do czynienia ze spadkową korektą. Obecnie spadki sięgają już 15% czyli jest to dość porównywalna wielkość z grudniową korektą. Na wykresie widać, że od końca stycznia spadki wyhamowały, jednak nie pojawia się odbicie. Jeżeli w momencie lepszych nastrojów na szerokim rynku, Alior nie odbije, to wzrośnie ryzyko spadku do najbliższego wsparcia przy 15,50 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania Alior Banku 11.02.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Ruszają zapisy na papiery wartościowe

Alior Bank rozpoczął dziś przyjmowanie zapisów na bankowe papiery wartościowe o 30 miesięcznym terminie zapadalności, gwarantujące 100-proc. ochronę kapitału w dniu wykupu. Ich wynik finansowy uzależniony jest od czterech największych spółek technologicznych na świecie: Alibaba, Amazon, Microsoft, IBM, podał bank. “W środowisku niskich stóp procentowych Polacy coraz chętniej poszukują produktów inwestycyjnych. 2020 rok był pod tym względem wyjątkowy – liczba inwestorów indywidualnych osiągnęła niespotykaną dotąd skalę.

Dziś ruszamy z wyjątkową na polskim rynku ofertą – bankowych papierów wartościowych na podstawie prospektu, na który jako pierwsi otrzymaliśmy zgodę regulatora. Proponowane przez nas bankowe papiery wartościowe to produkt strukturyzowany skierowany do klientów, którzy nie inwestują aktywnie, cenią sobie ochronę kapitału i jednocześnie poszukują nowych możliwości pomnażania majątku” – powiedział dyrektor Działu Produktów Inwestycyjnych w Alior Banku Marcin Kobus, cytowany w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here