Naga MarketsAlior Bank ma za sobą imponujący rajd na północ i nic nie wskazuje na to, aby impet kupujących miał zwalniać. Wręcz przeciwnie. Zapowiedzi zarządu spółki podtrzymują zainteresowanie kupujących, a dodatkowo jej notowania wyglądają atrakcyjnie od strony analizy technicznej.


Po serii niemal 4 miesięcy wzrostów notowaniom Alior Banku udało się wybić strefę oporu wypadającą w okolicy 72,20 PLN – była ona respektowana, jako wsparcie pod koniec 2015 roku, a także służyła za opór na przełomie marca i kwietnia ubiegłego roku. Teraz popyt atakuje górne ograniczenie kanału. Choć momentum wzrostowe jest dość duże, to możliwe, że w tym miejscu zobaczymy cofnięcie i dojdzie do re-test uprzednio zniesionego oporu. Niemniej nadal scenariuszem bazowym są wzrosty. Kolejnym celem dla kupujących może być ruch w stronę 88 PLN, czyli szczytów z III kwartału 2015 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków polskich spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Poprawa sentymentu wokół Alior Banku jest po części spowodowana tym, że spółka przynajmniej na razie powstrzyma się od dalszych przejęć, co daje nadzieje na poprawę zyskowności i wznowienie wypłat dywidendy. Prezes Banku, Wojciech Sobieraj, zapowiedział, że bieżący rok będzie rekordowy, gdyż uda się zwiększyć zysk netto do ponad 360 mln PLN. Ponadto możliwe, że w 2020 roku dojdzie do wypłaty dywidendy.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here