Naga MarketsAlior Bank wprowadza kredyt pod inwestycje w OZE. Kurs odbija od wsparcia Kurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,27%. Akcje drożały o 0,21 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 17,14 zł. Jest to niezły wynik na tle zyskującego wczoraj 0,98% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 16,70 zł. Na wykresie widać, że kwietniowe odbicie doprowadziło w szczycie do 65% wzrostów.

  • Alior Bank szykuje ofertę kredytową pod inwestycje w OZE
  • Na wykresie powolne wzrosty

Kurs odbija od wsparcia

Spoglądając na wykres dzienny spółki, widać że cena w ostatnich dniach zareagowała na czytelnym wsparciu opartym o wcześniejsze wierzchołki. Na razie jednak odbicie nie ma dużej dynamiki czemu zresztą trudno się dziwić. Podobne zachowanie ceny obserwujemy w całym sektorze bankowym.

Wydaje się, że obecnie nie mamy co liczyć na więcej niż powolne odrabianie strat w okresach lepszych nastrojów na globalnych rynkach akcji. Powodem były ostatnie cięcia stóp procentowych, co bezpośrednio przełoży się na słabsze wyniki banków w najbliższych kwartałach. W pozytywnym wariancie, odbicie się rozwinie, a wtedy można byłoby liczyć na wzrost do okolic 20 zł czyli górnej krawędzi kanału wzrostowego.

alior bank 7.07.2020
Notowania Alior Banku 7.07.2020

Wsparcie dla inwestycji w OZE

Mikrofirmy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, które zgodnie z ustawą o odnawialnych źródłach energii (OZE) są prosumentami energii odnawialnej, mogą w ramach oferty kredytu Ekofirma uzyskać w Alior Banku od 50 do 500 tys. zł finansowania na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych (PV) przeznaczonych do produkcji energii na własne potrzeby.

Oferta kredytu Ekofirma została przygotowana w oparciu o warunki uzyskania w Banku Gospodarstwa Krajowego gwarancji spłaty kredytu i dopłaty do oprocentowania kredytu objętego gwarancją w ramach portfelowej linii gwarancyjnej FG POIR Biznesmax. “Zabezpieczeniami tej formy finansowania są Gwarancja Biznesmax i weksel własny in blanco. Gwarancja udzielana jest bez prowizji i może zabezpieczyć nawet 80% wartości kredytu. Dzięki temu rozwiązaniu klient zyskuje również możliwość otrzymania w formie dotacji zwrotu części lub całości zapłaconych odsetek” – podano w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here