Naga MarketsAlior Bank w korekcie. Złe wypowiedzi z NBP na razie bez reakcji Kurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,85%. Akcje taniały o 0,14 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 16,82 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,59% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 17,26 zł.

W kanale spadkowym

Notowania spółek z sektora bankowego wyraźnie odżyły w ostatnim czasie. Być może obniżki do rekordowych poziomów stóp procentowych zostały już zdyskontowane, także ostatnia zapowiedź prezesa NBP o możliwych dalszych cięciach, nie wywoła już większej reakcji na kursach banków. Spoglądając na wykres dzienny, widać że cena nie wyszła ponad kluczowy opór i obecnie oscyluje w ramach kanału spadkowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
alior bank 18.11.2020
Notowania Alior Banku 31.12.2020

Apka Aliora w AppGallery

Alior Mobile – aplikacja Alior Banku – została udostępniona w AppGallery, podał bank. Aplikacja banku w pierwszej kolejności będzie dostępna dla urządzeń Huawei opartych o Google Mobile Services, a docelowo zostanie zintegrowana z Huawei Mobile Service. “Celem Alior Banku jest stały rozwój aplikacji, wyjście poza ramy bankowości i stworzenie w niej ekosystemu usług pozabankowych, z których klient będzie mógł wygodnie korzystać o każdej porze, bez względu na to, gdzie się znajduje.

Dlatego w Alior Mobile sukcesywnie dodawane są kolejne rozwiązania własne oraz partnerów zewnętrznych, dzięki którym aplikacja zyskuje nowych użytkowników. W III kwartale 2020 roku ich liczba wyniosła 585 tys., co oznacza 47% wzrost w ciągu roku” – czytamy w komunikacie. Dążąc do zwiększenia popularności aplikacji, Alior Bank zdecydował o zawiązaniu współpracy z firmą Huawei.

Od teraz klienci banku znajdą jego aplikację mobilną w AppGallery, autorskim sklepie z aplikacjami Huawei, wskazano również “Koniec tego roku jest dla nas niezwykle intensywny, praktycznie każdego dnia do AppGallery dołączają ważne aplikacje, w tym aplikacje z sektora bankowego, które są dla nas szczególnie istotne. Bardzo się cieszymy, że Alior Mobile jest wśród nich” – powiedział dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska Witold Walczak.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here