Naga MarketsAlior Bank umożliwił klientom biznesowym podpisywanie w oddziałach banku umów o zarządzanie pracowniczym planem kapitałowym (PPK) z funduszem TFI PZU – PPK inPZU SFIO, podał bank. Jest to możliwe dzięki strategicznemu partnerstwu w ramach Grupy PZU.

Alior Bank wspiera swoich klientów biznesowych

Utworzenie PPK jest obowiązkowe dla pracodawców, którzy zatrudniają co najmniej jedną osobę podlegającą obowiązkowym ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym. Alior Bank umożliwia przedsiębiorcom zawarcie umów o zarządzanie PPK w swoich oddziałach, obsługujących klientów biznesowych. Dzięki oferowanym rozwiązaniom w zakresie prowadzenia PPK klienci banku otrzymają pomoc nie tylko przy wprowadzaniu, ale i bieżącej obsłudze PPK. Do tej pory umowy z funduszem zarządzanym przez TFI PZU podpisało ponad 10,5 tys. pracodawców, podano.

“W Alior Banku chcemy być blisko naszych klientów. Staramy się zapewnić im nie tylko najwyższy poziom usług finansowych, ale także ułatwiamy prowadzenie działalności gospodarczej. Stąd nasze partnerstwo z TFI PZU. Dzięki dużej liczbie oddziałów zlokalizowanych na terenie całej Polski firmy z sektora MŚP zyskają łatwy dostęp do bankierów, specjalizujących się we wdrożeniach Pracowniczych Planów Kapitałowych. Co ważne, nasi klienci mogą autoryzować umowę podpisem standardowym, podpisem kwalifikowanym lub SMS-em” – powiedziała wiceprezes, kierująca pracami zarządu Alior Banku Iwona Duda, cytowana w komunikacie.

Oszczędzanie w ramach PPK ma na celu zapewnienie pracownikom firmy dodatkowego wsparcia po zakończeniu aktywności zawodowej. Program działa od połowy zeszłego roku. Pierwszy etap objął duże firmy, zatrudniające co najmniej 250 pracowników. Kolejny, przesunięty ze względu na pandemię, dotyczy średniej wielkości firm. Do 27 października br. blisko 80 tys. przedsiębiorstw, zatrudniających od 50 do 249 osób musi podpisać umowę o zarządzanie PPK z wybraną instytucją finansową. Równocześnie taki sam proces objął już firmy zatrudniające co najmniej 20 pracowników, przypomniano.

Te artykuły również Cię zainteresują

“TFI PZU pomimo kryzysu konsekwentnie realizuje strategię inwestycyjną przyjętą przez fundusz PPK inPZU SFIO zarządzający pracowniczym planem kapitałowym oferowanym przez TFI PZU. TFI PZU jest jednym z największych towarzystw inwestycyjnych w Polsce, które zarządza aktywami o wartości ponad 21 mld zł. W rankingu Gazety Prawnej TFI PZU SA zyskało status lidera rynku PPK – to dzięki kompetencjom specjalistów Towarzystwa” – podsumował wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa razem banku wyniosły 76,73 mld zł na koniec 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here