Naga MarketsAlior Bank udostępnia agregator kont. Kurs w kierunku 17 złKurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,88%. Akcje drożały o 0,42 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 15,35 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 0,16% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 15,19 zł. Na wykresie widać, że kwietniowe odbicie doprowadziło w szczycie do 45% wzrostów.

  • Alior Bank wprowadza do oferty agregator kont
  • Kurs spółki próbuje rosnąć po decyzji RPP o cięciu stóp procentowych
  • Na wykresie nadal układ boczny

Układ boczny z perspektywą wzrostową

Kurs Alior Banku zaliczył wczoraj całkiem udaną sesję. Wydaje się, że może mieć to jakiś związek z informacjami o przejęciu za złotówkę Ruchu i następnie oddanie poprzez emisję akcji po skrzydła Orlenu. Generalnie jednak może zaskakiwać szybka próba powrotu do wzrostów po ostatnim, zaskakującym cięciu stóp procentowych przez RPP. Dotąd wydawało się, że wcześniejsza obniżka stóp procentowych została już przez rynek zdyskontowana, w końcu sektor bankowy miał już wtedy za sobą spore spadki. Możliwe, że kolejne cięcie nie wystraszyło inwestorów na dłużej i jeżeli tak rzeczywiście jest to kurs powinien próbować wrócić pod opór przy 17 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
alior bank 3.06.2020
Notowania Alior Bank 3.06.2020

Spółka oferuje agregator kont

Alior Bank udostępni swoim klientom agregator kont, tj. możliwość podglądu rachunków osobistych w innych bankach, podał bank. To kolejne wdrożenie, po uproszczonym procesie kredytowym, które wykorzystuje możliwości otwartej bankowości. Korzystanie z podglądu kont w różnych bankach z poziomu serwisu transakcyjnego Alior Online to wygodne i praktyczne rozwiązanie dla właścicieli kilku kont bankowych, a więc ponad połowy klientów korzystających z bankowości online.

“Otwarta bankowość daje nam szansę oferowania klientom nowych usług odpowiadających na ich codzienne potrzeby. Agregacja rachunków płatniczych pozwala na bezpieczny dostęp do aktualnych sald i transakcji z wielu banków w jednym miejscu. Klient decyduje, które rachunki z innych banków chce dodać lub usunąć z pulpitu bankowości online Alior Banku” – podano w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here