Naga MarketsNotowania akcji alior bankKurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,91%. Akcje taniały o 0,24 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 12,30 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,08% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 12,56 zł. Na wykresie widać, że od początku czerwca spółka traci już ponad 30%.

Już po korekcie

Notowania spółki wyraźniej odbiły pod koniec września i w pierwszej części października. Podobne zachowanie było jednak obserwowane także na innych spółkach z sektora. Z perspektywy czasu, wydaje się, że była to tylko korekta a nie rozpoczęcie nowego trendu. Kurs bowiem bardzo szybko wrócił w rejon ostatnich minimów przy wsparciu okolic 11,50 zł. Możliwe, że tutaj pojawi się kolejne próba dokonania odbicia, nadal trudno będzie jednak o zmianę szerszego trendu.

Te artykuły również Cię zainteresują

alior bank 23.10.2020
Notowania Alior Bank 23.10.2020

Ułatwienia dla klientów biznesowych

Alior Bank wprowadził linię gwarancyjną faktoringu w ramach Funduszu Gwarancji Płynnościowych, uruchomionego przez Bank Gospodarstwa Krajowego, podał bank. Dzięki temu klienci z segmentu mikrofirm oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw będą mogli łatwiej uzyskać finansowanie w formie faktoringu niepełnego i faktoringu odwrotnego.

Oferta Alior Banku skierowana jest zarówno do nowych, jak i dotychczasowych klientów biznesowych, którzy ubiegają się o finansowanie w formie faktoringu z przeznaczeniem na zabezpieczenie płynności finansowej firmy, której utrata jest wynikiem pandemii COVID-19, podano w komunikacie. Gwarancja jest udzielana na 24 miesiące i może zabezpieczyć do 80% kwoty limitu faktoringowego. Maksymalna kwota przyznanej gwarancji wynosi 200 mln zł, natomiast najwyższa możliwa kwota finansowania w ramach limitu faktoringowego to 250 mln zł.

W przypadku limitów faktoringowych, których termin zapadalności przypadnie po 31 grudnia 2020 roku, kwota limitu nie może przekraczać dwukrotności sumy rocznych wynagrodzeń pracowników zatrudnionych przez faktoranta lub 25% łącznych obrotów, rozumianych jako przychód netto ze sprzedaży towarów, usług i operacji finansowych faktoranta w 2019 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here