Naga MarketsAlior Bank silnie drożeje. Odbicie w całym sektorze bankowym Kurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, rósł podczas wtorkowej sesji o około 6,21%. Akcje drożały o 0,95 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 16,30 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego we wtorek 0,77 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 16,25 zł.

Forex Club

45% w kilka dni

Bardzo silne wzrosty notujemy w ostatnim czasie na spółkach z sektora bankowego. Nawet na tym tle Alior Banku wyróżnia się całkiem pozytywnie, co ma związek z opublikowanymi niedawno wynikami kwartalnymi, które pozytywnie zaskoczyły analityków. Na wykresie mamy przełamaną linię trendu spadkowego, co oznacza, że jeżeli dobre nastroje się utrzymają, kurs ma szansę rosnąć nawet do okolic 18,50 zł w dłuższym okresie czasu.

Te artykuły również Cię zainteresują
alior bank 11.11.2020
Notowania Alior Banku 11.11.2020

Specjalny aneks z PZU

Alior Bank zawarł z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń aneks nr 1 do umowy zlecenia o okresowe udzielanie gwarancji ochrony kredytowej nierzeczywistej z limitem w wysokości 4 mld zł, podały spółki. “Ponadto 2 listopada 2020 r. został zawarty pomiędzy PZU S.A. a jego kontrahentem aneks nr 1 do umowy ramowej zlecenia o okresowe udzielanie kontrgwarancji określający zasady udzielania przez Kontrahenta na zlecenie PZU S.A. kontrgwarancji wystawianych na rzecz banku” – czytamy w komunikacie.

Umowa gwarancji określa zasady udzielania przez PZU w ramach limitu zaangażowania, na zlecenie i na rzecz banku, gwarancji ubezpieczeniowych ochrony kredytowej nierzeczywistej. “Limit zaangażowania z tytułu gwarancji udzielanych na podstawie umowy gwarancji wynosi maksymalnie 4 mld zł. Limit obowiązuje przez okres 3 lat i jest odnawialny, co oznacza, że wygaśnięcie gwarancji odnawia limit o ‘uwolnioną’ kwotę pomniejszoną o kwoty ewentualnych wypłat z gwarancji” – czytamy dalej.

Na wysokość wynagrodzenia za udzielenie gwarancji z tytułu umowy gwarancji będzie miała wpływ m.in. amortyzacja portfela. Dodatkowo w wynagrodzeniu może być uwzględniona premia za kontrgwarancję, której wydanie PZU może zlecić swojemu kontrahentowi na podstawie umowy kontrgwarancji, podano także.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here