Naga MarketsAlior Bank – ryzyko powrotu na minima - zapiski giełdowego spekulanta„Majowa obniżka stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej obniży wynik netto Grupy Alior Banku o ok. 41-48 mln zł kwartalnie” – poinformował Alior Bank we wczorajszym komunikacie. Spółka ocenia, że obniżka pozostałych stóp procentowych spowoduje także obniżenie wyniku netto grupy kapitałowej banku o około 116-133 mln zł w całym roku. Zarząd podkreślił jednocześnie, iż obecnie nie jest w stanie oszacować wpływu epidemii koronawirusa COVID-19 na poziom kosztów ryzyka spółki.

  • Decyzja RPP obniży wyniki sektora bankowego
  • Alior Bank oszacował potencjalne straty
  • Kurs z ryzykiem powrotu na minima

Zdaniem banku, prognozowane spowolnienie gospodarcze przełoży się na ograniczenia aktywności klientów, pogorszenia ich sytuacji finansowej i co za tym idzie, niższej sprzedaży produktów finansowych. Spoglądając na wykres dzienny, widać że tuż przed ogłoszeniem decyzji RPP, kurs spółki szykował się nawet do wybicia oporu przy 17 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nieudana próba wybicia

Obecnie wydaje się, że plany te należy odłożyć na później. Wczoraj kurs próbował od rana odbijać jednak bez większego przekonania. Istniej wiec ryzyko powrotu cena na ostatnie minima.

alior


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here