Naga MarketsAlior Bank pozytywnie  zaskoczył wynikami - zapiski giełdowego spekulantaBardzo udaną sesję, szczególnie na tle słabego otoczenia, zaliczył w miniony piątek Alior Bank. Bank pokazał wyniki za IV kwartał, które były lepsze rok do roku. W tym czasie spółka wypracowała 120,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 12,5 mln zł zysku rok wcześniej. Oczywiście, na wzrost zysku wpływ miały czynniki jednorazowe. W komunikacie wymieniono, że chodzi o odpisanie części wartości firmy powstałej po przejęciu Meritum Banku, dekonsolidacja Ruchu, odpis wartości aktywów niefinansowych i rozwiązanie rezerwy na premie. Wynik z odsetek wyniósł w IV kw. ub.r. 666,7 mln zł wobec 747,7 mln zł rok wcześniej. Wynik z opłat i prowizji wyniósł 177 mln zł wobec 162,9 mln zł rok wcześniej.

  • Wyniki Alior Banku pozytywnie ocenione
  • Na wykresie otwarta droga do okolic 26 zł

W kolejnych kwartałach spółka oczekuje utrzymania trendu wzrostowego na marży odsetkowej. W całym 2020 r. ze względu na szereg zdarzeń jednorazowych lub o charakterze zewnętrznym, w szczególności tych będących konsekwencją pandemii COVID-19, grupa kapitałowa Alior Banku zrealizowała stratę netto w wysokości 311,23 mln zł, tj. wynik niższy niż 248 mln zł zysku netto osiągniętego 2019 roku. Co pozytywnie zaskoczyło, aż o 135% wzrosły przychody z działalności maklerskiej banku. Alior Bank liczy na wypracowanie zysku netto w 2021 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mocne wybicie

W komunikacie podkreślono także, że bank na tle branży, posiada bardzo niewiele kredytów frankowych i problem tej jest dla spółki marginalny. Mimo zdarzeń jednorazowych, szczególnie wynik netto zaskoczył analityków i zdecydowanie przewyższał prognozy. Na wykresie mamy mocne wybicie i otwartą przestrzeń do okolic 26 zł.

alior bank


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here