Naga MarketsAlior Bank ponad ważnym oporem. Teraz celem okolice 20,70 złKurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,49%. Akcje drożały o 0,26 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 18,60 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,07% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle ostatnich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 18,08 zł. Na wykresie widać, że kwietniowe odbicie doprowadziło w szczycie do 65% wzrostów.

  • Kurs Alior Banku rośnie o 1,5% podczas poniedziałkowej sesji
  • Sektor bankowy bez większej reakcji na ostatnie cięcia stóp procentowych
  • Kurs Alior Banku zmierza do okolic 20,70 zł

Ponad kluczowym oporem

Notowania spółki wybiły w ubiegłym tygodniu bardzo ważny poziom oporu jaki był szczyt z połowy kwietnia czyli maksimum pierwszej fazy odbicia po wybuchu pandemii i paniki na rynkach akcyjnych. W piątek oraz w poniedziałek nie pojawiła się znacząca reakcja podażowa i cena nadal utrzymuje się nad tym poziomem, który obecnie działa jako wsparcie. Zaskakujące jak szybko rynki poradziły sobie z przetrawieniem niższych stóp procentowych, co pokazuje siłę popytu na akcjach spółek bankowych. Wydaje się zatem, że są realne szanse na dalszy wzrost z najbliższym celem przy luce spadkowej w rejonie 20,70 zł.

alior bank 9.06.2020
Notowania Alior Banku 9.06.2020

Milionowe spadki wyników

Majowa obniżka stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej (RPP) obniży wynik netto Grupy Alior Banku o ok. 41-48 mln zł kwartalnie oraz wskaźnika NIM o 0,28-0,33 pkt proc. p.a., podał bank. Zarząd podkreślił jednocześnie, iż obecnie nie jest w stanie oszacować wpływu epidemii koronawirusa COVID-19 na poziom kosztów ryzyka grupy kapitałowej.

“Ze względu na już obserwowane i dalej prognozowane zmniejszenie aktywności gospodarczej w Polsce, bank spodziewa się ograniczenia aktywności klientów, pogorszenia ich sytuacji finansowej i, co za tym idzie, niższej sprzedaży produktów finansowych. Bank realizuje działania mające na celu ograniczenie wpływu wspomnianych czynników na wyniki finansowe kontynuując realizację strategii ‘Więcej niż bank'” – czytamy dalej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here