Naga MarketsAlior Bank pod presją podaży. To nerwowe oczekiwanie na czwartkowe wyniki Kurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,10%. Akcje taniały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 14,18 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 2,08% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 14,57 zł. Na wykresie widać, że od połowy czerwca spółka traci już około 25%.

  • W czwartek raport za II kwartał i półrocze
  • Na wykresie kurs blisko tegorocznych minimów

Nerwowe czekanie na raport

Spoglądając na wykres dzienny spółki, widać że to podaż rozdaje ostatnio karty. Doszło do wybicia ze swego rodzaju formacji klina, a szerszy trend od dawna jest spadkowy. Jeżeli cena spadnie poniżej 13 zł, otrzymamy czytelne zanegowanie ruchu wzrostowego, który pojawił się po wybuchu pandemii. Wtedy też celem podaży będzie powrót na tamte minima w okolicach 11,40 zł.

InvestCuffs

Te artykuły również Cię zainteresują
Sektor bankowy obciążony jest niskimi stopami procentowymi, a wiele banków dodatkowo rezerwami na problemy z kredytami frankowymi. Alior Bank w czwartek pokaże wyniki półroczne i na wykresie widać, że oczekiwania nie są zbyt wysokie. Pewną szansą na odbicie jest więc pozytywne zaskoczenie względem oczekiwań.

alior bank 4.08.2020
Notowania Alior Bank 4.08.2020

Program dla startupów

Alior Bank ogłosił wyniki naboru do programu RBL_START. W wyzwaniu “More than a banking app” wezmą udział trzy startupy: Open Chechkout, ViaFinTech oraz Telemedico, podał bank. To one wraz z zespołem ekspertów banku będą pracować nad rozwojem oferty dla klientów w ramach aplikacji Alior Mobile. Celem banku jest wyjście poza standardowe usługi oferowane dotychczas przez bankowość mobilną.

Open Chechkout, ViaCash oraz Telemedico to projekty wybrane spośród blisko 150 zgłoszeń nadesłanych w ramach najnowszego wyzwania RBL_START. Firmy wezmą udział w 10-tygodniowym programie. Będzie to dla nich czas intensywnej pracy pod okiem ekspertów z Alior Banku. Celem współpracy jest opracowanie i sprawdzenie rozwiązań, z których klienci Alior Banku mogliby korzystać na co dzień, jak również uzupełnienie aktualnie dostępnych usług w Alior Mobile, podano.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here