Naga MarketsNotowania akcji alior bankKurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,96%. Akcje taniały o 0,56 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 27,80 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,35% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 27,96 zł. Była to trzecia spadkowa sesja z rzędu. Na wykresie widać, że cały ubiegły rok przyniósł spadki rzędu 50%.


Tylko ruch boczny po dużych spadkach

Notowania spółki od końca października ubiegłego roku poruszają się bokiem w ciasnej konsolidacji. Na wykresie w ostatnich dniach także mamy marazm i to przy dość niskich, malejących obrotach. Taki obraz techniczny nie zachęca więc do spodziewania się nagłego odbicia. Skoro po okresie silnej przeceny, notowania inicjują zaledwie słabiutkie odbicie to raczej można spodziewać się kontynuacji trendu spadkowego. Tym bardziej, że spółka pod względem medialnym, nieźle oberwała w zeszłym roku, warto tu przypomnieć liczne afery, w których pojawiał się wątek Alior Banku, choćby problemy firm Ruch czy Kania, co ostatecznie skutkowało wszczęciem dużej kontroli w banku. Obecnie inwestorzy mogą obawiać się jej wyników co skutkuje brakiem odbicia na wykresie.

alior bank 9.01.2020
Notowania Alior Bank 9.01.2020

Nowa strategia pod koniec miesiąca

W ostatnich dniach spółka przekazała w komunikacie, że planuje przedstawić nową strategię pod koniec stycznia. Mówi się, że strategia w dużej mierze będzie dotyczyć zmiany wyglądu i sposobu funkcjonowania placówek. Niedawno bank uruchomił pierwszy oddział w nowym formacie w Warszawie i planuje, że do końca tego roku będzie miał kilkadziesiąt takich placówek w całej Polsce. W styczniu zostanie otwarty oddział w Gdańsku, a kolejny w Mławie. Dodano, że obecnie trudno dokładnie określić, jaka będzie docelowa liczba oddziałów, bowiem liczba placówek w całym sektorze zmniejsza się w związku z cyfryzacją.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here