Naga Markets



Byk z wall streetW najnowszej odsłonie programu Inside Solution One, prowadzonego przez Tomasza Piwońskiego zarządzającego w funduszu Solution One oraz Michał Ławiński, będącego development managerem, podsumowano najważniejsze wydarzenia kończącego się tygodnia. W programie poruszono temat m.in. GPW, Alior Banku, NASDAQ i hossy w USA, Brexitu, EURUSD, surowców oraz liry tureckiej.


PZU straciło miliard złotych na akcjach Aliora?

Michał Ławiński prognozował spadki na Alior Banku w związku z ich słabą kondycją finansową. Na banku ciąży szereg rzeczy m.in. dystrybucja produktów i obligacji wątpliwej jakości oraz mają do czynienia z wyrokami TSUE.

Te artykuły również Cię zainteresują

Alior w pewnym momencie zrobił promocję, gdzie można było płacić rachunki za darmo. To jest typowy manewr, żeby pozyskać klientów, co w konsekwencji powoduje, że taki bank można wyżej wycenić, bo ma więcej klientów. Założyciele sprzedali akcje w 2017 roku po wycenie 67 zł za sztukę – powiedział.

Bank pozyskał bardzo wielu klientów, prowadził bardzo ekspansywną politykę po czym rozpoczął cięcia w ilości placówek, co pozwoliło uciąć koszty stałe i zwiększyć atrakcyjność wyceny.

I w tym momencie przychodzi PZU i kupuje 25% akcji banku za 1,6 mld zł. Myślę, że obecnie są około miliard złotych do tyłu – dodał.

Hossa w USA – akcje rosną nieprzerwanie od ponad 10 lat

S&P500 bije historyczne rekordy, ale zmienia się przy tym o nie więcej niż 0,3-0,4% w ciągu dnia. Ta prawidłowość została utrzymana także w czwartek i piątek.

Skoro w USA NASDAQ urósł ponad 700%, a WIG w tym czasie tylko 40% to co się stało? Nastąpił rozjazd wyceny spółek rynków wschodzących i spółek z NASDAQ. Oczywiste jest to przy spółkach lokalnych. Ale są na giełdzie polskiej spółki, które działają międzynarodowo np. Livechat, więc są niedowartościowane – zauważył Tomasz Piwoński

Indeks NASDAQ interwał tygodniowy
Indeks NASDAQ interwał tygodniowy

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TV



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here