Naga MarketsAlior Bank nadal tanieje. Celem podaży dołek z okresu wybuchu pandemii Kurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,70%. Akcje taniały o 0,49 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 12,50 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 0,64% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle ostatnich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 12,76 zł. Na wykresie widać, że od początku czerwca spółka traci już ponad 30%.

Kurs odbija od wsparcia

Spoglądając na wykres dzienny spółki, widać że popyt nie jest zbyt aktywny, mimo że spółka już ma za sobą ogromne spadki z poprzednich lat. Większym problemem jest sytuacja całego sektora bankowego, o którego coraz liczniejszych problemach się mówi. Główny jest taki, że ultra niskie stopy procentowe powodują trudności z uzyskiwaniem dobrych wyników przez banki.

Ciężko na razie myśleć o zmianie polityki banków centralnych, stąd też odwrót inwestorów od spółek z sektora bankowego. Na wykresie cena przełamuj wsparcie w rejonie 13 zł, co oznacza że teraz celem podaży będzie zejście na kwietniowy dołek z okresu wybuchu pandemii.

alior 23.09.2020
Notowania Alior Banku 23.09.2020

Nowa oferta dla telekomunikacji

W uzgodnieniu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Alior Bank wydłużył termin udzielania pożyczek szerokopasmowych finansowanych w ramach programu dla małych, średnich i dużych firm, podał Alior Bank. Do przedsiębiorstw telekomunikacyjnych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 (POPC) może trafić 30 mln zł.

“Firmy telekomunikacyjne mogą skorzystać z dwóch rodzajów finansowania z oferty Alior Banku. Są to pożyczka szerokopasmowa inwestycyjna na budowę, rozbudowę lub przebudowę sieci telekomunikacyjnej, zapewniającej dostęp do szybkiego Internetu oraz pożyczka szerokopasmowa płynnościowa z przeznaczeniem na sfinansowanie niewielkich prac budowlano-montażowych mających na celu przyłączenie do sieci szerokopasmowej nowych odbiorców lub zaoferowanie im usług o wyższym standardzie.

Można nią także sfinansować wybrane koszty działalności firmy, m.in. bieżące opłaty za zajęcie pasa drogowego i słupów; dzierżawę infrastruktury technicznej; koszty mediów; wynajmu powierzchni biurowej; remontów lokalu oraz marketingu” – czytamy w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here