Naga MarketsNotowania akcji alior bankKurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,21%. Akcje taniały o 0,74 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 22,02 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 2,05% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 22,28 zł. Na wykresie widać, że od początku bieżącego roku spółka traci już ponad 30%.

Finax

Nowe minima

Od początku listopada ubiegłego roku aż do początków lutego cena poruszała się bokiem. Dawało to nadzieję, na swego rodzaju fazę akumulacji, gdyż spółka ma za sobą potężny spadek ceny. Niestety, koniec lutego przyniósł mocne spadki i zejście na nowe historyczne minima. Nie ma w tym jednak winy samej spółki, jest to efekt globalnej paniki na rynkach akcyjnych pod wpływem problemów z opanowaniem chińskiego koronawirusa. Kiedy panika minie, wydaje się, że spółka powinna złapać pewną równowagę, a być może zaczną pojawiać się próby odbicia. Wydaje się bowiem, że wiele złego co dotknęło bank, może być już zdyskontowane po tak potężnym spadku ceny w zeszłym roku. Można tu przypomnieć liczne afery, w których pojawiał się wątek Alior Banku, choćby problemy firm Ruch czy Kania, co ostatecznie skutkowało wszczęciem dużej kontroli w banku.

Te artykuły również Cię zainteresują
alior bank 6.03.2020
Notowania Alior Bank 6.03.2020

Alior chce być liderem kredytów konsumenckich

Jakiś czas temu bank informował, ze stworzył dodatkową rezerwę na spłaty przedterminowe kredytów na 186 mln zł w związku z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 11 września 2019 roku. Rezerwa obciąży wynik za IV kwartał. Po za tą kwestią, spółka zapewnia, że będzie dynamicznie się rozwijać. “Alior Bank chce nadal być jednym z liderów na rynku w zakresie kredytów konsumenckich – przygotował m.in. atrakcyjną ofertę konsolidacji dla nowych klientów, oferty retencyjne adresowane do kredytobiorców, którzy spłacili zobowiązanie przed terminem oraz oferty cross-sell dla dotychczasowych klientów” – dodano w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro online | notowania sp500 | notowania złotego | kurs ropy wti | złotówki | euro notowania |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here