Naga MarketsaliorW trakcie piątkowej sesji notowania Alior Banku dość dynamicznie spadają. Spółka jest dziś największym przegranym Indeksu WIG20 i tracąc o poranku niemal 2% dość skutecznie dławi potencjał wzrostowy całego indeksu. Z czysto technicznego punktu widzenia, nie wiele wskazuje również na to, by tendencja ta miała wkrótce ulec zmianie.


Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 r., jako bank nowego typu – łączący zasady tradycyjnej bankowości z innowacyjnymi rozwiązaniami i produktami. Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Bank prowadzą natomiast działalność między innymi w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management.

Dziś dowiedzieliśmy się, że spółka zawarła porozumienie w sprawie warunków transakcji pomiędzy bankiem, PKN Orlen oraz Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń (PZU) w sprawie przejęcia 100% akcji Ruch w restrukturyzacji i sprzedaży ich na rzecz PKN Orlen.

– Zgodnie z zapisami porozumienia, bank zamierza przejąć na własność 100% akcji w kapitale zakładowym spółki, a następnie sprzedać akcje na rzecz PKN Orlen – czytamy w komunikacie.

Akcje Alior Banku zmierzają w kierunku 57 zł?

Spoglądając strice technicznie na notowania Alior Banku zauważymy, że wskutek trwających od 28 listopada 2018 roku wzrostów cena akcji wzrosła o ponad 34% (16,40 zł) z 48.10 zł do 64.50 zł. Od nieco ponad trzech tygodni znów obserwujemy jednak przewagę podaży. Doprowadziła ona już m.in. do pokonania linii tendencji wzrostowej, co czysto teoretycznie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków w rejon 57 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem najbliższe istotne wsparcie, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia jakiejś reakcji popytowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułDynamiczny spadek cen złota, cena srebra poniżej 15 USD za uncję
Następny artykułKurs euro rośnie – EUR/USD wypełnia strukturę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here