Naga MarketsZgodnie z najnowszym raportem DM Alior Banku, procentowa liczba aktywnych klientów, którzy osiągali zysk na walutowych kontraktach na różnicę kursową wyniosła 34,6% (przy dźwigni finansowej w zakresie od 1:100 do 1:25). Rezultat jest gorszy od wyników z zeszłego kwartału, kiedy to aż 37% traderów banku zarabiało na rynku Forex.


Lepiej w innych segmentach – CFD na indeksy i towary

Największą różnicę w przeskoku zyskowności klientów Alior Banku odnotowano w przypadku CFD towarowych – w Q1 2018 zyskowność wyniosła 42,3%, a trzy miesiące wcześniej plasowała się na pułapie 31,7%.

Bardzo pozytywną zmianę dostrzec można również w przypadku CFD na indeksy, gdzie zyskowność wzrosła do 26,9% z 19% w Q4 2017r.

Wyniki inwestycyjne Klientów Biura Maklerskiego Alior Bank S.A. na rynku OTC w I kwartale 2018 r.

Warto przypomnieć, że od 2016 roku polskie domy maklerskie świadczące usługi na rynku OTC mają obowiązek raportowania do Komisji Nadzoru Finansowego poziomów procentowej zyskowności aktywnych klientów, w celu zwiększenia transparentności rynku.

Wyniki pozostałych brokerów z licencją KNF znaleźć można pod specjalnym tagiem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKontrakty Bitcoinowe: Rosną longi małych graczy instytucjonalnych
Następny artykułAdmiral Markets: Transakcje na kryptowalutowe CFD bez terminu wygasania
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here