Naga MarketsAlior Bank ciekawym celem akwizycyjnym - uważają analitycy DM BDMTuż przed Świętami notowaniom kilku banków przyjrzały się Domy Maklerskie Haitong Banku oraz BDM. Analitycy Haitong Banku wycenili akcje Alior Banku na 17,30 zł, a analitycy BDM na poziomie 19 zł. W obu przypadkach wyceny są wyższe niż aktualna cena rynkowa.

„Podnosimy naszą cenę docelową dla Alior Banku do PLN 19/akcję z PLN 12,3 poprzednio i podwyższamy rekomendację do Akumuluj z Redukuj. O ile profil biznesowy banku jest w naszym przekonaniu mało efektywny w czasie recesji, w przypadku trwałego wzrostu gospodarki może cechować się szybszą dynamiką wzrostu niż u konkurencji. Oczekujemy straty netto w 2020 r., nieznacznego zysku w 2021 r. oraz wyraźnej odbudowy wyników w 2022 r. Obecną wycenę na 0,35x P/BV uważamy za atrakcyjną” – napisano w raporcie BDM

Te artykuły również Cię zainteresują
W raporcie poruszono także kwestię, o której mówi się od dłuższego czasu czyli ewentualnego przejęcia lub połączenia np. z Pekao.

„Biorąc pod uwagę z jednej strony relatywnie niską rentowność banku, a z drugiej potencjalne synergie i wycenę rynkową, uważamy, że Alior Bank mógłby okazać się ciekawym celem akwizycyjnym, szczególnie dla instytucji obecnej już na krajowym rynku bankowym” – podano dalej.

15,40 zł istotnym poziomem

Na wykresie kurs wrócił do spadków po listopadowym odbiciu. Jak widać, cena wzrosła tylko do okolic głównego oporu tuż pod 19 zł. Po tak mocnym odbiciu, korekta jest czymś naturalnym. Kluczowy poziom do obrony do 15,40 zł i przy nim można oczekiwać kolejnego odbicia.

alior bank

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here