Naga MarketsAlior Bank chce utrzymać 4-proc. udział w sprzedaży kredytów hipotecznych Warszawa, 27.10.2021 (ISBnews) – Alior Bank chce utrzymać 4-procentowy rynkowy udział w sprzedaży nowych kredytów hipotecznych, poinformował wiceprezes Dariusz Szwed. Bank liczy, że w segmencie klientów biznesowych w IV kw. powróci do sprzedaży kredytów na poziomie 1,3-1,5 mld zł.

Sprzedaż kredytów mieszkaniowych wyniosła 944 mln zł w III kw., co oznacza to wzrost o 5% kw/kw. Po trzech kwartałach br. sprzedaż kredytów mieszkaniowych wyniosła 2 591 mln i wzrosła o 23% r/r.W III kw. br. Alior Bank osiągnął 4,1% udziału w sprzedaży kredytów na nieruchomości mieszkaniowe.

Szwed podtrzymał, że bank chce sprzedawać miesięcznie kredyty hipoteczne o wartości ok. 300 mln zł. Celem jest utrzymanie udziału rynkowego w nowej sprzedaży hipotek.

“Myślę, że taki poziom [udziału rynkowego] będziemy starali się utrzymywać w kolejnych okresach, nadążając za tym co dzieje się dziś na rynku. […] Trochę modyfikujemy ofertę, obniżymy marżę tak, gdzie klient ma wyższy stopień scoringowy, poszerzyliśmy także listę miast, w których można zaciągnąć kredyt hipoteczny na nowe mieszkania – to także powinno być dla nas takim motorem napędowym w tym zakresie” – dodał.

Szwed poinformował, że po wyhamowaniu w okresach lockdownów, sprzedaż pożyczki gotówkowej notuje wzrosty. W III kw. sprzedaż wyniosła 1,61 mld zł wobec 1,16 mld zł rok wcześniej.

“Dziś odbiliśmy ze sprzedażą. Te wolumeny, które generujemy pozwalają nam patrzeć w przód bardzo optymistycznie. Będziemy starać się dowozić te wyniki na poziomach nie mniejszych. W ujęciu rok do roku to prawie 40% przyrostu, co przekłada się też na zwiększoną liczbę klientów” – powiedział wiceprezes.

Dodał, iż liczy, że w segmencie consumer finance, po spowolnieniu w III kwartale, bank powróci do oczekiwanych wartości w ostatnim kwartale br. W III kw. sprzedaż wyniosła 0,96 mld zł.

Szwed poinformował, że w segmencie klientów biznesowych chce sprzedawać kredyty o wartości 1,3-1,5 mld zł kwartalnie.

“To jest taki benchmark, z którym chcemy się mierzyć. Trzeci kwartał to 1,1 mld zł nowej sprzedaży. Uważamy, że jak na okres wakacyjny, to jest sprzedaż na poziomie akceptowalnym. Liczymy, że IV kwartał pomoże nam się odbić i ta sprzedaż powinna być na poziomie 1,3-1,5 mld zł” – powiedział także.

Alior podał, że w ostatnich 12 miesiącach ustabilizowało się zainteresowanie produktami leasingowymi. W III kw. 21 Alior Leasing zrealizował sprzedaż na poziomie 739 mln zł, co oznacza wzrost o 17% r/r.

“Nasza ambicja jest taka, żeby sprzedaż wynosiła między 280 mln zł a 300 mln zł miesięcznie” – powiedział wiceprezes.

Wartość kredytów brutto Alior Banku wyniosła 63,4 mld zł w I-III kw. na koniec września br. i była wyższa o 1,7% r/r.

Liczba klientów detalicznych spadła o 5,6% r/r do 4,06 mln, zaś liczba klientów biznesowych wzrosła o 5,2% r/r do 247 tys. na koniec września.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji eurocash | kurs cdr | kurs akcji wirtualna polska | notowania dolar | pkobp akcje wykres | kurs celon | system blik |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here