Naga MarketsAlior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej.

alior

Te artykuły również Cię zainteresują
Słabe otwarcie sesji z ubiegłego piątku doprowadziło kurs spółki na nowe, historyczne minima. Tu jednak spadki trwają znacznie dłużej niż panika wywołana wirusem. W piątek spółka pokazała dość słabe wyniki za 2019 rok. Zysk netto wyniósł tylko 252,83 mln zł wobec 713,37 mln zł zysku rok wcześniej. Spadek jest więc znaczący. Co ciekawe w piątek pojawiła się także najnowsza rekomendacja autorstwa BM mBanku zalecająca kupno akcji, jednak obniżająca wycenę do 30,50 zł. Są to jak na obecny stan i tak bardzo wysokie poziomy. Analitycy uzasadniają wycenę głównie potężnymi spadkami, które ich zdaniem zdyskontowały już znacznie więcej niż wszelkie czarne scenariusze mogły zakładać. “Zwracamy uwagę, że w kontekście nadchodzących wyników za 4 kw. 19, pojawia się szansa na poprawę sentymentu, choć na pełne odbudowanie zaufania rynku, bank będzie musiał pracować co najmniej kilka kwartałów” – dodano w raporcie.

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Zobacz również: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21

XTPL rozwija i komercjalizuje na światowym rynku przełomową, addytywną technologię umożliwiającą ultraprecyzyjne drukowanie nanomateriałów.

xtpl

Spółka od dłuższego czasu traci na wartości i obecnie można jej akcje kupić na podobnych poziomach jak z okolic debiutu. Na razie cały czas czekamy, aż spółka zacznie generować zyski. W piątek firma poinformowała o nawiązaniu współpracy z chińskim graczem na rynku wyświetlaczy, firmą Suzhou Cowin Laser Technology. Porozumienie z chińskim parterem uruchamia proces ewaluacji technologii XTPL w obszarze naprawy defektów w wyświetlaczach. Celem rozpoczynającego się etapu współpracy jest potwierdzenie parametrów komercjalizowanej przez XTPL technologii oraz ocena możliwości zaimplementowania jej do procesów produkcyjnych chińskiego partnera. Wcześniej spółka rozpoczęła współpracę m.in. z koncernem Osram czy też koreańskim HPK.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here