Naga MarketsAlior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 r., jako bank nowego typu – łączący zasady tradycyjnej bankowości z innowacyjnymi rozwiązaniami i produktami.

alior
źródło xStation 5

Spółka opublikowała podczas czwartkowej sesji raport z wynikami za ostatni kwartał minionego roku. Z raportu wynika, że zysk netto sięgnął 713 mln zł co oznaczałoby poprawę o ponad 50% w stosunku do roku poprzedniego. Przychody banku w 2018 roku wzrosły o 8,1% do 3,96 mld zł. Liczba klientów indywidualnych wzrosła w 2018 roku o ponad 220 tysięcy do ponad 4 mln. Spółka komentując dane wyraziła zadowolenie, a także podkreśliła, że w 2019 roku spodziewa się wyższego zysku netto. Rynek specjalnie nie zareagował na podane wyniki. Patrząc szerzej, od końca listopada cena powoli rośnie. Obecnie kurs oscyluje pod respektowanym oporem. Jeżeli doszłoby do wybicia, cena powinna sięgnąć ubiegłorocznej linii trendu.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Santander, KGHM, mBank

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. jest jednym z czołowych producentów farb i lakierów w Polsce. W 2003 r. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

snieżka
źródło xStation 5

Spółka notuje bardzo mocne wejście w nowy rok, osiągając maksima długoterminowego trendu wzrostowego. Na wykresie tygodniowym widać, że cena atakuje górną krawędź kanału wzrostowego, co mogłoby oznaczać zwiększenie dynamiki wzrostów. Powodem tak silnego zachowania kursu są oczywiście świetne wyniki. Wczoraj firma zaprezentowała raport ze wstępnymi danymi za 2018 rok. Wynika z nich, że zysk netto miałby wynieść 63,8 mln zł, a przychody 586,78 mln zł. Ostateczny raport mamy poznać 29 marca. W komentarzach do wstępnych wyników pojawiły się już zapowiedzi wypłaty dywidendy z zysku za zeszły rok, w wysokości 2,50 zł na akcję.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here