Naga MarketsAlior Bank jest bankiem depozytowo-kredytowym, który obsługuje osoby fizyczne, prawne i inne podmioty będące podmiotami krajowymi i zagranicznymi.

alior
źródło xStation 5

Spółka notuje bardzo stabilne wyniki finansowe w ujęciu rocznym oraz kwartalnym. Sądząc po samych wynikach, nie ma większych powodów aby kurs miał tam mocno spadać. Tym co w tym roku szkodziło spółce, to początkowo spekulacje o możliwe fuzji z Bankiem Pekao. Nic z tego ostatecznie nie wyszło. Niedawno pojawiły się doniesienia o zamieszaniu Alior Banku w sprawę upadającego kolportera prasy Ruchu. Po za tego typu rzeczami, warto mieć na uwadze jak wyglądały notowania całego sektora bankowego. Pierwsza połowa roku przyniosła mocne spadki, a druga ruch boczny.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na tym tle Alior i tak wygląda dość słabo, gdyż nie pojawiło się w drugiej połowie roku większe odbicie. Pod tym względem spółka może być relatywnie tańsza od innych banków, co może przełożyć się na silniejsze wzrosty jeżeli cały sektor będzie rósł. W grudniu pojawiły się dwie rekomendacje kupna z ceną docelową 70-78,90 zł, a więc sporo powyżej wyceny rynkowej. Wydaje się, że początek roku może być dobrym momentem dla sektora, a Alior wykona korektę wzrostową przynajmniej porównywalną z wakacyjnym wzrostem. Aby taki scenariusz się zrealizował, kurs musi przełamać układ coraz niższych wierzchołków czyli wybić opór w rejonie 57 zł.

Czytaj także: Prognozy redakcji Comparic.pl na rok 2019 – GPW

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: de30 | dolar kurs prognoza | giełda forum | kurs dolara forex | kurs euro w czasie rzeczywistym | pkn orlen notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here