Naga Marketsalior-bankZgodnie z zeszłorocznymi wytycznymi Komisji Nadzoru Finansowego, brokerzy i domy maklerskie oferujące swoim klientom dostęp do kontraktów różnic kursowych (CFD) mają obecnie obowiązek raportować procentową ilość aktywnych klientów, którzy osiągnęli zysk lub ponieśli stratę. Jako pierwszy dane za ostatni kwartał 2016 roku podał Alior Bank.


Zdecydowanie gorzej niż w Q3 2016

Jak widać w poniższej tabeli, ponad 63% inwestorów FX posiadających rachunki w Alior Banku poniosło stratę. Wyniki wyglądają podobnie w przypadku CFD na indeksy (66,18%) oraz towary (59,55%). W przypadku CFD na obligacje, stopy procentowe statystyka dotyczy zaledwie 3 klientów, więc nie odzwierciedla przeciętnej sytuacji:

Źródło: Alior Bank
Źródło: Alior Bank

We wcześniejszym kwartale rezultaty były zdecydowanie lepsze. Wtedy stratę wykazało niespełna 53% klientów FX i 56% klientów zainteresowanych produktami CFD na indeksy. W przypadku CFD towarowych wartość jest porównywalna:

Źródło: Alior Bank
Źródło: Alior Bank

Jak wspomniano we wstępie, Dom Maklerski Alior Banku jest pierwszym, który podzielił się takimi informacjami za czwarty kwartał 2016 roku. Statystyki za Q3 i Q4 do pobrania z serwerów Comparic.pl (Q3 LINK, Q4 LINK).

Gdy kolejni brokerzy podzielą się rezultatami, z całą pewnością o tym poinformujemy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here